Wpis z mikrobloga

@koral: No powiedzmy że ja. Pytam o te faktury przy korzystaniu z inkubatora przedsiębiorczości. Żeby legalnie z niego coś wypłacić, spisuje się umowę o dzieło. Więc pytam jak rozwiązano kwestię z płatnością gotówką?
@cyqor jesli swiadczysz uslugi na rzecz inkubatora to wystawiasz fv gotowkowa idziesz do kasy/ksiegowej dajesz jej oryginal dla ciebie kopia, ona ci wyplaca kase, ty na jej egzemplarzu piszesz zaplacono
@koral: do Księgowej z inkubatorów i ona to wpłaca, dobrze zrozumiałem? Czyli mógłbym posprzedawać towar, powypisywać faktury klientom, wziąć od nich gotówkę, a potem z tym wszystkim jechać do księgowej wpłacić na te swoje sub konto tak?
@cyqor
"Żeby legalnie z niego coś wypłacić"
tu sugerujesz ze klintem jest inkubartor

Jesli klientami sa firmy zewnetrzne to do nich idziesz z fv gotowkowa i to oni wyplacaja
I kasa twoja po rozliczeniu podatkow
@koral: Mi chodzi o to że: Zakładam swoją "firmę" w AIP. I teraz sprzedaję klientowi Kowalskiemu z ulicy towar za 100zł. I on chce zapłacić gotówką i chce mieć jakiś kwit na to, że kupił to odemnie. Czy mogę mu dać fakturę gotówka, i co wtedy z gotówką, czy musze mu dać na przelew (żeby pieniądze przeszły prosto przez AIP) ?
@koral: "Czy działając w AIP mogę samodzielnie wystawiać faktury, czy każdy dokument musi przejść przez kogoś pracującego w Inkubatorze?

Faktury są wystawiane z danymi AIP ze wskazaniem nazwy startupu. Fakturę zleca startup w informatycznym systemie wewnętrznym. Następnie, tego samego dnia, jest ona akceptowana przez dział księgowy i gotowa do przekazania klientowi."

chyba mamy odpowiedź....