Wpis z mikrobloga

@Dezyderat Większość ma zawsze rację, a skoro katole to większość to oni rządzą.
Jeżeli masz coś przeciwko temu to znaczy że jesteś wrogiem władzy ludowej i powinieneś zostać spalony na stosie za herezję i faszyzm
@Dave987654321: Dzisiejsza demokracja nie jest prymitywną ochlokracją.

Oto jej przymioty:
- trójpodział władz,
- państwo prawa,
- poszanowanie praw mniejszości,
- suwerenność narodu,
- a wreszcie pluralizm, dzięki któremu każdy może walczyć o swoją sprawę i dzięki któremu nie przerodzi się ona w autorytaryzm.

Władza ludowa? Herezja? Faszyzm? W jednym zdaniu? Srogie piguły.
Pobierz D.....t - @Dave987654321: Dzisiejsza demokracja nie jest prymitywną ochlokracją.

O...
źródło: comment_ZL0oA6p8hMTVOoSAo5wtDsZf5dCdhnEd.jpg
Większość ma zawsze rację, a skoro katole to większość to oni rządzą.


@Dave987654321: No chyba nie xD

większość obywateli nie może być źródłem prawa cywilnego, bo wtedy celem nie jest dążenie do dobra, ale do władzy bądź równowagi władzy. A gdyby zaś tak było - mówi papież - ci, którzy w danej chwili mają większość, byliby ostatecznym źródłem prawa. Historia zaś bardzo jasno dowodzi, że większości mogą się mylić - powiedział
a w dodatku wymuszać przestrzeganie swoich idiotycznych zasad poprzez naciski na ustawodawstwo,


@Dezyderat: Dlaczego gamonie na wykopie nie są w stanie zrozumieć, że te naciski mają takie same prawo na zaistnienie jak naciski o podwyżki ze strony górników.

Niech katole przestaną narzekać na niewierzących i uprawiać agresywny prozelityzm


Jako osoba niewierząca częściej wstydzę się za osoby, które nazywają siebie "niewierzącymi". (tak wiem, "niech się wstydzi ten co robi, nie ten co
. Kościół realnie wpływa na mnie i mam wobec tego prawo go krytykować.


@Dezyderat: Oczywiście, że masz prawo. Tak samo jak ja krytykuję ich za to, że chcą zaostrzenia obecnej ustawy aborcyjnej. Albo tak samo jak krytykuję inne grupy, które szukają swoich przywilejów.

Nie krytykuję jednak nacisków samych w sobie, bo od tego są różne grupy (kościół, policjanci, działkowcy, lekarze etc).
@boltzmann: Masz racje, powinni zlikwidować też profile. One dzielą dzieci na "tych i tamtych". Jedne dzieci na mat-fizie, inne dzieci na biol-chemie. Istny dramat.

Tylko ja to musiałem mieć jakieś szczęście, bo trafiłem na klasę w podstawówce, gdzie nikt nie zwracał uwagi na dwie osoby, które nie chodziły na lekcje religii. A nie jestem z dużego miasta. W liceum jeszcze lepiej, w ostatniej klasie ksiądz zapowiedział, że jak ktoś chce, to
One dzielą dzieci na "tych i tamtych"


@inozytol:
Hiperbolizacja i sprowadzanie do absurdu. Różnica jest taka, że dzieci uczęszczające na fizykę pogłębiają wiedzę w fizyce, te w chemii a tamte z angielskiego. Rozwój ich jest równomierny. Nie ma tu tła dyskryminacji poprzez dzielenie na "katolików" i "odszczepieńców". Po drugie, wszystkie te grupy nie czują się dyskryminowane, bo pogłębiają wiedzę w interesującym ich temacie. Zyskują poczucie wartości a nie są z niej
A spytałeś się jak te dzieci się czują z tym faktem, że są oddzielane od grupy?


@boltzmann: A ty spytałeś?

Ja ze swojej strony wiem, że nikt w klasie nie zwracał na to uwagi.

Sprowadzanie do absurdu i spłycanie i to w mojej ocenie takie "chamskie".


To ty piszesz jakieś buzzwordy, które popierasz zupełnie niczym.

Są rodziny, gdzie rodzice są ultra katoliccy i dziecko musi zostać ochrzczone


Są rodziny, gdzie rodzice