Wpis z mikrobloga

Witam, aktualnie mam :
Phenoma x3 720
Radeona 7770
4gb ram ddr2
dysk ssd 240gb
dawniej zarezerwowałem windows 10 na tym sprzęcie, teraz myślę czy warto przesiadać się z windows 7 na 10, jak to wygląda na starszym sprzęcie? warto? mam tu na myśli kwestie fps, czy ktoś z was porównywał czy jest ich jakoś mniej? dysk ssd pewnie wiele tu da jednak martwi mnie 4gb ram i obciążenie procesora, nie chciałbym mieć mniej fps niż na 7, myśle utworzyć osobną partycje i zainstalować 10 jako drugi system, wtedy bym testował i jakby mi się nie spodobało to mógłbym usunąć tą partycje.
#windows10
  • 5
@qwerty1991: Zależy do czego chcesz wykorzystywać komputer.

Windows 10 będzie wiązał się nie tylko z nowym interfejsem, ale przede wszystkim aktualizacjami i trochę przekombinowaniem jeżeli chodzi o konfiguracje systemu pod siebie (np. wyłączenie Defendera na wersji Windows 10 Home wiąże się z edycją wartości w rejestrze systemu)*. Aktualizacje to jest coś, co jednak będziesz częściej spotykał niż na Windows 7 i mogą być one odrobinę bardziej obciążające dla procesora (na czas
@Dikoo: Raczej nie pomysł ale doświadczenie. Sprawdź sobie jak reaguje przy kopiowaniu dużej ilości plików czy nawet instalowaniu pobranych przez system aktualizacji. To ostatnie to już kuriozum, bo Windows Update sam sprawdza integralność aktualizacji, więc skanowanie ich na nowo przy instalacji... Powiedzmy nie jest zbyt optymalnym podejściem.

Przy lepszych procesorach nie zauważysz aż takiego spowolnienia co na odrobinę starszych.

Defender wcześniej nie był aż taki zasobożerny jeżeli chodzi o CPU. Jednak