Wpis z mikrobloga

Witam, szukam doświadczonych osób lub Ci którzy mieli jakąś styczność z hodowlą myszy. Mam następujący problem, gdyż 4 dni temu kupiłam samiczkę myszki i stwierdziłam ze kupie jej towarzyszkę, no bo są to jednak zwierzęta stadne :D I tu się pojawia problem, że przy łączeniu ich ta nowa właśnie jest agresywna bardzo w stosunku do tej starej. Potrafi ją bardzo gryźć , że ta druga nie ma nawet możliwości ucieczki. Wiem, że mogą być jakieś zgrzyty itd, ale żeby ta nowa, na obcym terenie tak odwalała to nie wiem. Ta "stara" jest mniejsza od niej i nie wiem czy to może być czynnik agresywności w ustaleniu hierarchii. A dodatkowo po rozłączeniu ich na noc, następnego dnia przy łączeniu nie mija 2 min a ta nowa już atakuje
#myszy #hodowla #hodowlamyszy #gryzonie #myszki #pytanie
  • 6
@Tommo22: wiesz jak czytałam i dowiadywałam się, to podobno samice łatwiej się "dogadują" niż samce, a tej starej mi szkoda, bo ona ani nie bije ani nic a tamta bez powodu atakuje :P czytałam, że na odwrót jest przeważnie, że ta nowa jest atakowana a tu taki klops, no nic, próbować bede dalej, może się polubią :)
@Tommo22: no nic, oddaje, bo nawet na neutralnym gruncie rzuca się jak #!$%@? do gryzienia. A ta stara teraz zakopuje się w trociiny i nie chce wyjść, chyba jakiś stres pourazowy albo coś :P następnym razem będę brać 2 na raz i może takiego problemu nie będzię. Dzięki :)