Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Do tej pory jechałem wg prostej rozpiski :
Martwy Ciąg Klasyczny 12-10-8-6
Wyciskanie Żołnierskie 12-10-8-6
Wyciskanie Leżąc 12-10-8-6
Triceps
Biceps

Lecz bylo to w ramach rozgrzewki i powrotu do zabawy. Teraz chcialbym 3wskoczyc na 5x5 Sakera.
TRENING A
Przysiady 5x5
Wyciskanie Leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Biceps+Triceps 3x8
Allahy 3x8
Łydki 3x8

TRENING B
Martwy Ciąg Klasyczny 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Podciąganie Wąsko 5x5
Wyciskanie Wąsko 3x8
Biceps 3x8
Deska x3
Łydki 3x8

Ze względu na kolano nie mogę robić przysiadów. Dodatkowo chcialbym odpuścić sobie trening nóg ( nienawidzę bólu w nogach). Z reszta jak przywalę moje ulubione ćwiczenie MC, to zawsze nogi rusza, a przynajmniej czuje to w mięśniach na drugi dzień.

Potrzebuje to poprzekładać i ogólnie zapytać jak to jest opracowane w treningu B.
Mamy 2 ćwiczenia na plecy :
-MC
-Podciąganie

Czy to aby nie za duzo? Bo ja jeśli napalę się na MC to już później siły mi brakuje żeby porządnie zrobić te podciągania. Przy wiosłowaniu wprawdzie jesteśmy w stanie manipulować obciążeniem wg posiadanych sil ale zawsze pozostaje to jesli.

Czy taki edit będzie okej?
pschemo - #mikrokoksy

Do tej pory jechałem wg prostej rozpiski :
Martwy Ciąg Klas...

źródło: comment_mjfLviffYWrA3TjeRw3apSX54AAx6QHa.jpg

Pobierz
  • 19
Dodatkowo chcialbym odpuścić sobie trening nóg ( nienawidzę bólu w nogach).


@pschemo: o ty bidulko xd ja tez mam #!$%@? kolana a wiem ze giry tez trzeba troche skatowac zeby potem nie wygladac smiesznie
@Zegahmistrz_swiatla_puhpuhowy w mc napewno , ostatnio klatka ruszyła costam. Najsłabsze barki przy ohp stoją w miejscu zmieniłem trochę technikę i będziemy próbować dokładać to 2.5 kg na trening ale widzę szklany sifit. Jestem typowym ekto 190 cm 82 kg. Życiówki 2 lata temu: Mc 140 Przysiad 80 (już nie robię ) Ohp 25 xD Klatka 40 xD Bicek jadę sztanga 20 lub 15 w zależności od siły Triceps wyciąg 15 kg Wyniki
Ohp 25

dokładać to 2.5 kg na trening


@pschemo: chcesz dokładać 10% maxa co trening? #!$%@? nie progres będzie. Kup jakieś 0,5kg jak masz ścianę i powoli dokładaj. Tu nie ma z czego nawet deloadu zrobić.
I tak chyba coś źle liczysz. Doliczasz sztangę do tego ciężaru? Jedną stronę obciążenia może podajesz?
@pschemo: w sumie tu nie ma co cudować i kombinować.
OHP - zaczynaj od pustej sztangi i dokładaj - może nie co trening, ale z 2.5kg na tydzień. Jak się czujesz na siłach to ostatnią serię AMRAP (tyle powtórzeń ile dasz radę) raz w tygodniu bym spróbował i patrzył czy coś daje. Może nawet zamiennie z klatą bym to machnął. Bo to masz zamiar 4x w tygodniu robić czy jak?
Co
@beefislife: @Bumelante: @Masterczulki:
Kiedyś ćwiczyłem tak w sumie ostatni miesiąc tez.

12 rep dokładamy
10 rep dokoladamy
8 rep dokladamy
6 rep dokldamy

Robilem FBW :

Martwy, Ohp, Lawke , Tric, Bic

Chciałbym przerzucić się na 5x5 z tym ze nie mogę robić przysiadu ( moje kolano jest mi mile i jeszcze mi się przyda do grania w koszykówkę ) .

Miche aktualnie ogarniam. Chce wejść na poziom 3200
pschemo - @beefislife: @Bumelante: @Masterczulki: 
Kiedyś ćwiczyłem tak w sumie osta...

źródło: comment_BEzGM9BK6Rx6a2W0LfPljyFHNvUDXTnI.jpg

Pobierz
@pschemo:Jestem po pierwszym niebieski treningu. Zalety treningu 5x5 to na pewno 5 powtórzeń w serii jestem w stanie łatwiej zrobić niż takie 8 . Stad myślę ze mógłbym zwiększyć obciążenie.