Wpis z mikrobloga

Muszę zrobić intergracje z pewnym serwisem i ich dział IT napisał mi coś takiego: Serwer oAuth jest pod adresem jakasfirma.com/soap/oauth i tam też jest SOAP na którym musicie wywołać metodę getCostam. Do tego podrzucili mi klient id i secret. I to wszystko. Serio. Oczywiście zamiast jakasfirma i getCostam mam poprawne nazwy. Napisałem do tych typków, aby podesłali mi jakąś dokumentacje, przykład czy choćby WSDL a oni mi odpisują, że przecież wszystko napisali i jak nie umiem to się nie znam.

WTF? Coś przespałem czy istnieje jakiś ustandaryzowany sposób logowania do SOAP przez OAuth?

#programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@villager: Metodą prób i błędów probowałem logować się tam za pomocą typowego oAuth i serwer zwraca mi błąd, że dostaje niepoprawny XML. Z kolei próba wysłania jakiegoś SOAP-owego XML-a zwraca mi... not found. Magia.
  • Odpowiedz
@villager: Chyba nie mogę pisać, w każdym razie gigantyczna Polska korpo którą wszyscy znamy i nie lubimy. Spodziewałem się od nich dostać dokumentację na 200 stron a nie jedno zdanie.
  • Odpowiedz
@villager: Oni się strasznie srają z tym API i nawet mieliśmy audyt bezpieczeństwa w firmie zanim dali nam jakikolwiek dostęp więc szczerze mówiąc to nie wiem czy juz za dużo nie napisałem xD
  • Odpowiedz
@villager:
Dostaję SOAP-ową zwrotkę z takim komunikatem niezależnie od tego jaki bym podał adres:

The requested URL / was not found on this server.


No nic, w poniedziałek do nich uderzymy raz jeszcze. Myślałem, że może istnieje jakiś mało znany standard który lubią w korpo.
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: no czyli cos ten request wychodzi na /, a nie /soap/auth...nie chodzi przypadkiem o firmę na literę O? oni lubią robić takie audyty i 20 stronnicowe aneksy na temat bezpieczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@villager:

no czyli cos ten request wychodzi na /, a nie /soap/auth...nie chodzi przypadkiem o firmę na literę O?

Nie, nie na "O" ale chyba wiem o której piszesz i jeśli to ta, to jest podobna liga ;) Typowe duże korpo które ma za dużo hajsów do wydawania na pierdoły i systemy IT sprzed 30 lat pisane przez 60 latków.
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: Header SOAPAction ustawiłeś (jeśli to stoi na axisie to chyba jest to konieczne)? Niektóre serwery zwrócą też 404 jeśli body requestu nie jest zgodne z mydełkowym typem payloadu którego oczekują. Jak nie masz namespace to i tak #!$%@? zrobisz. Aż mi przypomniałeś jak bardzo nienawidziłem z tym pracować te lata temu :D
  • Odpowiedz