Wpis z mikrobloga

Wrzucam tu post Davida Sønstebø, bo wiele osób ogląda tylko film i pyta się dalej co to jest q, nie czytając w ogóle postu, który był dołączony do filmu a brzmi on tak:

"Qubic, with origins stretching all the way back to CFB's early musings of it on BTT in 2012 and numerous people's intensive R&D in Jinn Labs since 2014, the elusive Q has officially began its unveiling and is hereby verified. Qubic is a project we have been working on for quite a while internally in the IOTA Foundation and is one of our main priorities for 2018 and 2019. Details will remain scarce until the date revealed on the website, when a lot more material, specifications and further information surrounding the uniQueness of Qubic will be made available. For now, in brief: Qubic enables Smart Contracts, Oracles, Outsourced Computing and lots more. Qubic, using IOTA as a backbone, will be the foundation of plenty more projects that we have in motion already, but more importantly, it will be a platform for the greater community and ecosystem to create things we can't even imagine yet. Finally, while we share your enthusiasm and excitement about this pivotal project, please, do not pester Eric, Paul, CFB, Sam or any of the others in IF that you have identified as working on this project, they will not reveal any further details until the date displayed on the website. When Q? What Q? Now you have a better idea."

Jak widać, jeżeli ktoś skupia się na najbliższych 1-2 latach a nie na najbliższym tygodniu czy miesiącu to doskonale sobie zdaje sprawe, że my nawet nie wystartowaliśmy jeszcze, przygotowania cały czas trwają, grubi cały czas sobie powoli iotę skupują. Btw biorąc pod uwagę jak wielkie plany ma team ioty to nawet 2 lata wydaje się śmiesznie krótkim okresem.
#iota
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DzikiNick: Ludzie na kanale announcement zauważyli "Q" więc pierwsza reakcja to było wejście na giełdę i dokupienie, nie czytanie co tam jest. Dalej nic nie wiadomo, chociaż filmik daje do myślenia. Ja trzymam z 10 lat, chyba że po drodze wydarzy się coś przez co jednak caly projekt nie wypali.
@Luszian: ja nie mam określonej ramy czasowej, sprzedaję tylko na tych górkach a potem kupuję w dolkach ostatnio sprzedałem na 4,5 a teraz odkupowałem stopniowo w dołku i cena kupna uśredniła mi się jakoś na 1.15, mam prawie 4 razy więcej iot, w pewnym momencie być może uznamy, że ioty nie opłaca się sprzedawać bo będziemy jej zwyczajnie używać w życiu codziennym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DzikiNick: Bądź co bądź jest to na razie inwestycja o podwyższonym ryzyku. IOTA ma najlepszą technologię do wykorzystania w IoT, ale w każdej chwili może się to zmienić, więc warto na bieżąco obserwować co się dzieje w tej strefie i w razie czego uciekać.
@DzikiNick: Ja jestem do wszystkiego sceptycznie nastawiony. Mam inne krypto ale IOTA podoba mi się aktualnie najbardziej. Jeśli jednak coś pójdzie z nią nie tak (chociaż małe są szanse, że tak się stanie), to zawsze jestem gotów zmienić IOTE na coś innego. Interesuje mnie IoT i obserwuję też inne kryptowaluty, które zmierzają w tym kierunku.
@Luszian: pozwolę sobie porównać iotę z eosem, która w porównaniu do niego powstała w 2015 przed tym całem hypem na krypto a nie w 2017, wiele rzeczy już w niej działa, eos dopiero będzie miał start mainnetu w tym miesiącu, pozatym jestem prawie 1,5 roku w krypto, ktoś by powiedział, że to mało, ale wszystko zależy od tego jak intensywnie się działało przez ten czas, jedni mogliby coś kupić i holdować