Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi wytłumaczy jak postawić dobra tezę, bo ja tego to kompletnie nie ogarniam. Każdy mówi inaczej. Np jest podany temat Praca - pasja czy obowiązek, odwołaj sie do podanego tekstu i wybranych tekstów bla bla. To teza powinna być "Moim zdaniem, praca to obowiązek" czy powinna być powiązana z tym tekstem co nam dali czyli mam napisać według autora przytoczonego tekstu wynika, że praca jest obowiązkiem? #matura
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
Praca dla niektórych może być sensem życia, czymś co daje zastrzyk i motywuje do dalszego życia. Dla pozostałych praca jest tylko zasobem, umożliwiającym zapewnienie środków materialnych aby przezyć, nie czerpią z niej żadnej przyjemności. Moim zdaniem, praca jest obowiązkiem. Argumenty potwierdzające moją tezę można znaleźć w literaturze, które postaram się dobrze przytoczyć.

Tak dla pewności, jest ok?

@sportowy_swir
@malokreatywnylogin
  • Odpowiedz
2 powtórzenia zrobiłeś i nie powinno się pisać w stylu "postaram się przytoczyć" "teraz będę argumentował" itp bo za takie coś pkt lecą, zobacz sobie na kanale Wiedza z wami tam babka ma playlisty i jest o rozprawce to obejrzyj filmy wszystkie
  • Odpowiedz
@destrodd raczej tak, taki protip jak chcesz upewnic egzaminatora o swojej tezie bo nie bedziesz pewny to przy argumentach pisz: "pierwszym argumentem na potwierdzenie mojej tezy, ze (tu podajesz teze) np. praca jest obowiazkiem jest.....
  • Odpowiedz
@destrodd: Tezą generalnie może być każde zdanie oznajmujące, które jest stwierdzeniem faktu/opinii i na poparcie albo obalenie można przedstawić argumenty np: W okresie romantyzmu jednym z głównych tematów literatury pięknej była natura, powrót do tradycyjnych wierzeń i zwyczajów, a także przenikanie się świata realnego z fantastycznym; albo "Niemożliwość przywołania wspomnień przed 2-4 rokiem życia jest określone terminem amnezji dziecięcej, a jej przyczyny związane są z rozwojem i nauką języka w
  • Odpowiedz