Wpis z mikrobloga

@KillingYourself: o tłumik drgań atmosferycznych wykonany z kamienia wulkaniczno-fotowoltanicznego osadzony na końcach kabla (swoją drogą w HDMI tylko tytanowe końcówki, wtedy słychać całą głebię sceny i tony niskowysokie)
  • Odpowiedz
@KillingYourself @piard2137 mam pojęcie że jest to sygnał cyfrowy i nie jest to tak ważne jak w VGA, ostatnie kable hdmi, przestały przesyłać sygnał, w jednym końcówka wyskoczyła, nie chce ponownie takich akcji.
@ptasiek2: dzięki za odpowiedź, podrzucisz link do tego z oplotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@schreder: Wbrew pozorom to jaki jest HDMI cable moze miec znaczenie jak podlacza sie rzeczy typu TV 4K, HDR, 60Hz do np amplitunera, NVidia Shield, PC czy podobne. Teraz mamy bodajze HDMI 2.1 standard, wiec jak uzyjemy jakis starych kabli zrobionych w epoce 1.2 czy nawet 1.4 to mozemy sie zdziwic rozdzielczoscia limitowana np tylko do 1080i zamiast 4K czy 24 klatkami w 4k zamiast 60 czy brakiem niektorych trybow HDR.
  • Odpowiedz
@kaktusak jeśli ktoś nie poczytał na necie o standardach HDMI to nie wiem czy w ogóle zwracał uwagi na to jaki tv kupuje. Ja kupując takie 4k HDR itp bym z kilkanaście godzin sprawdził w necie na czytaniu więc pewnie i o kablu HDMI by mi coś wpadło w oczy( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
@korpoglut hdmi kable nie mają specyfikacji 2.0a/b bo to specyfikacja portu. Różnice w kablach masz z nazwami tylu High Speed czy Performance i to co Cię interesuje.

@piard2137 niestety #!$%@?, dobry kabel hdmi to podstawa jeśli chcesz wysyłać sygnał 4k hdr. Wiele z moich kabli nie działa w tym trybie i tylko droższe sobie radzą
  • Odpowiedz
@schreder: Wlasnie tak mialem, znalazlem jakis stary kabel HDMI, wtyczki pasowaly fizycznie z obu stron no to podlaczylem TV i ampli, a potem sie zaczelo - dlaczego nie ma tego trybu 4:4:4 cos tam... no bo powinien przeciez byc:) czlowiek myslal ze to takie proste a tu trzeba Phd z elektroniki:)
@sorek jak oba porty sa w standardzie 2.0 to pewnie najlepiej uzyc kabla na ktorym producent napisal HDMI 2.0 (standardowe
  • Odpowiedz
@korpoglut: U mnie dobrze działa kabel z serii Amazon Basics - wcześniej miałem z allegro jakiś za 100 i przy 8m czasem były problemy z artefaktami lub w wykrywaniem projektora.
  • Odpowiedz
@korpoglut: Ja kupilem kilka tych - "AmazonBasics High-Speed HDMI 2.0 Cable", lacza Hisense M7000, NVidia Shield i Yamaha RXV383, 4K HDR w aplikacjach Nvidi w Amazon Prime i Netflix + 4K w Plex dziala. Mysle ze kazdy HDMI 2.0 powinien byc ok dla 4K HDR, wyglada na to ze pozniejsze revisions dodaly lepsze tryby HDR (+, Dolby Vison, HLG itp) + 8K i inne raczej zadko spotykane jak narazie tryby.
  • Odpowiedz
o co Ci chodzi z tym dobrym wykonaniem jak dane idą cyfrowe?


@KillingYourself:

tlumienie, odbicia sygnalu, efekty falowe

Jak ida dane cyfrowe, to musisz wiedziec, czy to co odebrales to jest jedynka czy zero.

Przeciez jak jestes podlaczony przez wifi, to np umiejscowienie routera tez ma znaczenie dla osiaganych predkosci. Nawet sygnal wifi nie wypelnia jednolicie jednego pomieszczenia (o innych pomieszczeniach nie wspominajac). A to tez przeciez tylko sygnal cyfrowy.
  • Odpowiedz
@korpoglut: Nie czytam nawet jak ktoś pisze o tym, że kabel cyfrowy to kabel i nie ma różnicy. Odkąd miałem problem z przebiciami z instalacji elektrycznej, który objawiał się zanikiem sygnału HDMI przetestowałem kilka kabli. I najlepszy okazał się kabel HDMI 2.0 firmy Vention. Jest gruby, i żadne zakłócenia już mu nie straszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.aliexpress.com/item/Vention-HDMI-Cable-Male-to-Male-Gold-Plated-HDMI-2-0V-1080P-3D-For-Ps3-Xbox/32555355145.html
  • Odpowiedz