Wpis z mikrobloga

Jeśli pobieram przez rest api Jsona, to w celu jego desierializacji, aby obciąć go o zbędne elementy powinienem był go przerobić z pomocą stringów i przerobić go zanim wrzucę do modelu klasy? Czy są jakieś klasy, które mogą mi pomóc poukładać pewne elementy do modelu niezależnie od tego, jak długi json zostanie zwrócony? (atrybuty w jsonie ciągle się powtarzają). Jak właściwie powinienem był do tego podejść?

#csharp #programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
@budyn: @Goglez:
Dostaję coś takiego:
"{\n \"success\": {\n \"total\": 1\n },\n \"contents\": {\n \"translated\": \"Lost a planet, master obiwan has. \",\n \"text\": \"Master Obiwan has lost a planet.\",\n \"translation\": \"yoda\"\n }\n}"
Z tego mnie interesują tylko 3 atrybuty:
Translated, Text i Translation. Mam model, który zawiera te 3 atrybuty, ale kwestia jest taka. Że nie wiem w jaki sposób to ładnie obciąć, aby łatwo się to deserializowało do
  • Odpowiedz
@budyn: ok. Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że się uda. Ogólnie piszę aplikację na rekrutację o rozmowę o pracę i potrzebowałem się dowiedzieć. Pewne rzeczy robię po raz pierwszy, ale ogólnie język programowania ogarniam na ten poziom, na który startuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nietrolluje: junior. Ogólnie pierwszy raz się bawię jsonem i średnio mi to wychodzi xD Na szczęście są długie dni wolne, więc jak bede odsylac zadanie (a napisali ze moge wyslac jak tylko zrobie, nie mam narzuconego terminu). Dzisiaj tego nie skoncze, bo zaraz do pracy jade, ale do jutra sie uwine.

@budyn: Ogólnie już ogarnałem część z deserializacją, ale dostaję do parametrów puste wartości. Zastanawiam się czy to
  • Odpowiedz
@nietrolluje: Dziękuję Ci dobry człowieku. Wczoraj pół dnia się z tym pałowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już działa ok. Muszę teraz tylko w mvc to wrzucić, zrobić ajaxa, kilka poleceń które mam w zadaniu i odsyłam do firmy.
Ocaliłeś mi czas. Jak się dostanę do pracy w tej konkretnej firmie, to stawiam Ci piwo albo czteropaczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nietrolluje: Powiedz mi przy okazji jedną rzecz, może będziesz wiedział. Was też zawołam: @budyn: @Goglez:
W przypadku gdy pobieram informacje z zewnętrznego api, to powinienem był sobie zrobić metody w modelu klasy na wzór tego kodu co mam powyżej, aby przerobić jsona? Czy lepszą praktyką jest napisać metody obrabiające jsona w kontrolerze gdy mówimy o MVC? Taki dylemat mi się pojawił ;)
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: Pewnie ktoś mnie tu zamorduje (albo i nie), ale ja w kontrollerze deserializuje / obrabiam takie rzeczy i potem ew. puszczam dalej do obróbki do jakichś serwisów wewnętrznych, albo czegos innego co ma się tym zająć - jeśli jakaś logika biznesowa wkracza to już nie robie tego w kontrollerze.

Ale to jest jak 'ja' robie, także ten.

P.S.
Nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie poza spoceniem się
  • Odpowiedz
@nietrolluje: Dostałem w zadaniu, że pownienem był wziąć pod uwagę model korporacyjny i możliwość rozszerzenia tego programu o nowe funkcje (aka nowe translatory). Z jednej strony mogę albo utworzyć nowe widoki (jeden widok, jeden transaltor) i zachowam w teorii standard korporacyjny (tak myśłę). Albo mogę utworzyć jeden widok i wybierać z listy język do translatora, a metody np. przesłaniać poprzed odpowiedni wybór klasy języka do tłumaczenia, albo mogę po prostu
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: matkobosko ile tekstu tl;dr; ( ͡ ͜ʖ ͡)

Powiem tak: jeśli wiesz jak NIE kopiować kodu - nie kopiuj kodu. Nigdy. Ever. To jest zło wcielone i jeśli jest jakiś oczywisty sposób jak tego nie robić to nie przejdziesz code review, a jako zadanie rekrutacyjne na bank sie do tego przyczepią i to konkretnie.

Jak masz pomysł jak to ogarnąć elastycznie to tak to
  • Odpowiedz