Wpis z mikrobloga

rozwiń to na jakimś przykładzie, proszę :)
@kicioch: Te przepisy dopiero wchodzą w życie, nie jestem w stanie wiedzieć gdzie rząd zastawił pułapki i z których skorzysta. Będzie na głównej na wykopie w swoim czasie.
  • Odpowiedz
  • 0
@megawatt: To zmień towarzystwo skoro się obracasz wśród oszustów podatkowych. To nie jest już moja sprawa czy ktoś sobie to prawo będzie respektował czy nie. Ja osobiście do tej pory nie sprzedałam nic. Pani Krysia z szarej strefy jechała państwo ile się da. W momencie wejścia ustawy ja zacznę sprzedawać = zapłacę podatek. Pani Krysia będzie chciała zapłacić podatek, to zapłaci. Jeśli nie to w końcu ją dojedzie skarbówka.
Szara strefa
  • Odpowiedz
  • 1
@dzikdzikdzik: Czemu nie jesteś w stanie? Ustawa jest dostępna od dawna, wystarczy przeczytać. Tzn zakładam że już przeczytałeś, skoro się wypowiadasz aktywnie w temacie.
  • Odpowiedz
  • 5
@mDick: Czekaj czekaj bo Ty chyba nie jesteś w stanie pojąć celu działalności nierejestrowanej. Przecież to nie o to chodzi by na tym zarabiać kokosy i się z tego utrzymywać. Mi to daje szanse sprawdzić produkty które wytwarzam zanim założę działalność. Nawet jeśli koszty i podatki wyniosą mnie 30%, to nadal 70% mam w kieszeni + sprawdzony produkt, wiem czy się podoba i czy się sprzedaje.
  • Odpowiedz
@kicioch założenie było takie, żeby móc dorobić bez DG. Legalnie.
Więc jestem w stanie pojąć - po prostu nie podniecam się igrzyskami i chlebem. Patrzę z szerszej perspektywy.
Ludzie dalej będą na czarno robić bo to dalej nie jest ułatwienie. Jakieś sensowne.
  • Odpowiedz
  • 0
@caos: Niby po to by nie zakładać firmy i jej nie zamykać co chwilę ale według mnie 2 lata spokojnie by wystarczyło.
Dodatkowo jest odstępstwo od tego, nie powiem Ci na czym dokładnie polega bo się nie interesowałam, ale jeśli od zamknięcia firmy minął rok w dniu wejścia ustawy to nie musisz czekać 5 lat (na 100% jest taki zapis w ustawie tylko nie pamiętam jak dokładnie ten rok się liczy)
  • Odpowiedz
  • 1
@mDick: Lol, ułatwienie jest jak cholera! Zdajesz sobie sprawę że nie mogłam do tej pory sprzedać ani jednej rzeczy z obawy o zakup kontrolowany z US? Teraz bez obawy mogę. Masa rękodzielników się z tego cieszy, bardzo duże ułatwienie. Nie wiem naprawdę co Ci przeszkadza w tym zapisie konkretnie?
  • Odpowiedz
wypowiadasz aktywnie w temacie

@kicioch: NIC co rząd gwarantuje, a w szczególności rząd PIS nie jest pewne, wystarczy że żyłem w tym kraju, miałem działalność i wiem na jakich zasadach to działa. Czytałem artykuły o konstytucji biznesu. Po pierwsze zbyt cukierkowo to brzmi, po drugie nie będzie działać, kwota zwalniająca z rejestrowania działalności jest śmieszna nawet dla diednych, a po czwarte wolę tu gdzie jestem w Anglii otworzyć działalność bo mnie
  • Odpowiedz
@kicioch nie mam dzisiaj siły na przedstawianie argumentów, jest to granie pod publikę tak czy inaczej.
Zresztą, przekonasz się sama że nie jest to idealne rozwiązanie a była możliwość zrobienia takiego.
  • Odpowiedz
  • 0
@mDick: Po co w ogóle się tu wypowiadasz jak nie masz siły ani argumentów? Serio, po co? Chcesz dyskutować ale jednak nie chcesz. Zdecyduj się.
  • Odpowiedz
  • 0
@kicioch #kiciochpyta a co z ulgą, która była przez 2 lata? Brak składek na fundusz pracy przez 2 lata. Czy teraz będzie tak, że pół roku bez ZUS, a później 2 lata bez składek na fundusz pracy? Czyli składki o około połowę mniejsze?
  • Odpowiedz
@mDick: Nie jestem nerwowa, jestem zmęczona ludźmi, takimi jak Ty. Ja osobiście staram się nie wypowiadać w kwestiach upodobania partyjnego, ale nie lubię PiSu, nigdy na nich nie zagłosuję i nie uważam, że są dobrą partią dla Polski. Nie mniej jednak, jestem na tyle ogarnięta, że jak powstaje jakaś nowa ustawa (a w tym przypadku 5) i dostrzegam w niej nadzieję na coś lepszego, to jestem w stanie przymknąć oko na
  • Odpowiedz
@ciubix: Najpierw masz pół roku tzw. ulgę na start czyli opłacasz tylko składkę zdrowotną (ok 300zł), nie opłacasz składek emerytalnych i rentowych (ale też nie opłaca ich za Ciebie nikt, warto o tym pamiętać), potem wskakujesz na "niski ZUS" przez dwa lata tak jak było do tej pory. Te 6 miesięcy jest dobrowolne, jeśli chcesz, możesz od razu wskoczyć na niski ZUS.
  • Odpowiedz
@kicioch no już nawet pojeczec nie dadzą.
No to już masz pierwszy argument - kwota przychodu a nie dochodu.
Po pierwsze tworzy to nierówność dla osób z różnych branż w których są różne marże.
Po drugie możesz robić na materiale dostarczonym przez klienta i twoje koszty wynoszą 0 zł. Dochod=przychod. Kolejna nierówność w branżach gdzie tak się nie da.

Rownajac do dochodu każdy ma taki sam próg możliwości dorobienia. A tak jeden
  • Odpowiedz
@mDick: Masz rację, ale jest jeszcze druga strona tego. Ten zapis jest dla ludzi, którzy często boją się otworzyć własną firmę bo nie mają pewnego produktu i może im nie wyjść. Często nie są to ludzie pracujący na etacie (bo dla takich otworzenie firmy jest mniej kosztowne i ryzykowne), a ludzie bez pracy = ze statusem osoby bezrobotnej. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku
  • Odpowiedz