Wpis z mikrobloga

Jestem naiwna. Za dobra. Zwyczajnie głupia.
Dlaczego? Bo oddaję rzeczy, które znalazłam.

Sytuacja 1.
Pracowałam w kawiarni, goście właśnie wyszli, chciałam sprzątnąć stolik - patrzę, goście zostawili laptopa. I to nie byle jakiego - macbooka. No to komp pod pachę, pędem do drzwi i wołam ich, bo nie odeszli daleko. Oddałam.

Sytuacja 2.
Znalazłam portfel ze wszystkimi dokumentami, kartą, w środku było nieco ponad 2 tys. zł. Poszłam pod adres z dokumentów i kobieta popłakała się na widok portfela - właśnie dostałą wypłatę, te pieniądze miały jej starczyć na miesiąc, miała dzieci...

A moi znajomi?
"Głupia jesteś, w kawiarni nie było kamer, mogłaś schować kompa i udawać, że nic nie wiesz".
"Ja bym w życiu nie oddał 2 tysiaków".
"Ale jesteś nieużyta, miałabyś kompa/zaprosiłabyś nas na imprezę".

To tylko niektóre teksty... Lista znajomych zweryfikowana, a mnie brak słów na takie myślenie.
Podejrzewam, że jakby oni coś zgubili, byliby ciężko oburzeni faktem, że ktoś się tym zaopiekował.
  • 127
  • Odpowiedz
@krulowa: ja ostatnio miałam podobnie, znalazłam w autobusie telefon, poszłam poinformować kierowcę bo wiadomo ten kto zgubił będzie sprawdzał pewnie w tym samym autobusie no i akurat telefon zaczął dzwonić kierowca przy mnie umówił się z tą osobą, parę przystanków później wsiadla ta dziewczyna po telefon mega szczęśliwa, kierowca powiedział że moja zasługa bo oddałam na co moi znajomi też, że głupias po co oddawalas itp, ja bym nie oddała
  • Odpowiedz
@krulowa: i teraz wiesz dlaczego mamy takie społeczeństwo jakie mamy. #!$%@? im w oko. Dla ciebie natomiast gratulacje i owacje z mojej strony :)
  • Odpowiedz
Znalazłam portfel ze wszystkimi dokumentami, kartą, w środku było nieco ponad 2 tys. zł. Poszłam pod adres z dokumentów i kobieta popłakała się na widok portfela - właśnie dostałą wypłatę, te pieniądze miały jej starczyć na miesiąc, miała dzieci...


@krulowa: To jest akurat ślizga sytuacja, bo zdarzało się, że osoba, do której należał portfel oskarżała znalazcę o kradzież pieniędzy. Oczywiście policja ma obowiązek wyjaśniać takie sprawy i zaczyna się ciąganie
  • Odpowiedz