Wpis z mikrobloga

Test ASUS Prime X470-PRO

By sprawiedliwości stało się za dość, to jako że ostatnio był test płyty dla Intela, to teraz pora na produkt pod AMD. Mowa o modelu ASUS Prime X470-PRO, który w skrócie można nazwać dobrym rzemiosłem - jest solidnie wykonana, wyposażona we wszystko czego potrzebuje średnio zaawansowany użytkownik i przygotowana na overclocking.

ASUS Prime X470-PRO podobnie jak poprzednik, jest konstrukcją zdecydowanie wartą bliższego zainteresowania, mogącą posłużyć za solidną podstawę dla Ryzenów. Stylistycznie to naprawdę udany mariaż klasyki z nowoczesnością, aczkolwiek istotniejsza jest porządna sekcja zasilania z całkiem wydajnymi radiatorami, która utrzymuje temperatury w okolicach 75C nawet po podkręceniu (Ryzen 5 2600, 4 GHz 1.35V). Niestety, akurat nie mieliśmy żadnego ośmiordzeniowego Pinnacle Ridge do sprawdzenia maksimum jej możliwości, jednak wszystko wskazuje, że ASUS Prime X470-PRO poradziłby sobie z takim gagatkiem. Wyposażenie zważywszy na pozycjonowanie produktu jest podstawowe, dlatego żadnych bajerów w postaci dodatkowego modułu WiFi/Bluetooth, fizycznych przycisków Power/Reset na laminacie czy zwykłego Clear CMOS nie uświadczymy. Cieszy natomiast obecność wysokiej jakości zintegrowanego kodeka dźwiękowego Realtek ALC 1220, sporo portów USB 3.1 na tylnym panelu, opcjonalne chłodzenie dla dysków M.2 oraz ogólnie sensowne rozłożenie elementów.

ASUS Prime X470-PRO kosztuje obecnie 720-730 złotych, podczas gdy poprzednika można znaleźć nawet za 150 złotych mniej, co stwarza poważny dylemat. Ostatecznie, warstwa elektroniczna pozostała niezmieniona, toteż dokładamy do zaledwie kilku bajerów m.in.: odświeżonego wyglądu, chłodnicy dysków M.2 oraz wspomnianej wyżej technologii Precision Boost Overdrive.Naszym zdaniem lepiej dorzucić pieniądz do lepszych pamięci DDR4, dysku półprzewodnikowego, szybszego procesora albo czegokolwiek innego, co zapewnia odczuwalny wzrost wydajności. Swoją drogą, konkurencja w postaci ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4 oraz MSI X470 Gaming Pro Carbon również wygląda apetycznie (mając często to, czego ASUSowi brakuje), niemniej opłacalności płyt głównych z chipsetem X470 to zasadniczo nie zmienia. Zwłaszcza teraz, gdy trwają wyprzedaże modeli bazujących na bliźniaczym X370...

Opis budowy i UEFI, czasy bootowania systemu, testy kontrolerów SATA i USB, wydajność w grach i programach, możliwości OC oraz pomiary poboru mocy i temperatur z wykorzystaniem kamery termowizyjnej znajdziecie na portalu:
https://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asus_prime_x470_pro_dobra_plyta_glowna_dla_amd_ryzen

#purepc #pcmasterrace #komputery #amd #asus #hardware
Pobierz PurePCpl - Test ASUS Prime X470-PRO

By sprawiedliwości stało się za dość, to jako ...
źródło: comment_DwzfytnYKQ6jpIgg2bXX6oUBtWknxbQI.jpg
  • 4
ASUS Prime X470-PRO kosztuje obecnie 720-730 złotych, podczas gdy poprzednika można znaleźć nawet za 150 złotych mniej, co stwarza poważny dylemat. Ostatecznie, warstwa elektroniczna pozostała niezmieniona, toteż dokładamy do zaledwie kilku bajerów m.in.: odświeżonego wyglądu, chłodnicy dysków M.2 oraz wspomnianej wyżej technologii Precision Boost Overdrive.Naszym zdaniem lepiej dorzucić pieniądz do lepszych pamięci DDR4, dysku półprzewodnikowego, szybszego procesora albo czegokolwiek innego, co zapewnia odczuwalny wzrost wydajności.


@PurePC_pl: Poprzednik ma zwalone biosy i
@PurePC_pl: Właśnie, może macie jako ludzie z branży jakieś info, który z producentów najdłużej wspiera płyty czyt. aktualizuje biosy, dba o klienta ;-) Planuję zakup płyty pod Ryzen+ i bardziej pasuje mi zaoszczędzić trochę grosza i kupić bardziej wypaśny model x370 niż w podobnej cenie gorzej wyposażoną x470. Myślę w przyszłości o przesiadce na nową generację bez zmiany płyty więc wsparcie producenta jest tu kluczowe. W ogóle ciekawe czy te zapewniania