Wpis z mikrobloga

Ten tag to rak, przypadek #alfieevans pokazuje jak europejski cywilizowany kraj zakazuje podstawowych swobód obywatelskich, tu nie chodzi o to czy dzieciaka da sie uratowac czy nie, chodzi o to ze państwo go przetrzymuje i zakazuje leczenia go w innej placówce, tak jakby dziecko bylo wlasnoscia Panstwa.
  • 48
  • Odpowiedz
@pawel-wilk zaraz Cię postępowi entuzjaści eutanazji dojadą. Profesorowie medycyny.

@evolusin nie mają go leczyć jak nie potrafią. Mają pozwolić innym skoro inni chcą. Mają się po prostu #!$%@?ć od tego małego człowieka i przestać go traktować podmiotowo.
  • Odpowiedz
  • 30
@evolusin Co to ma do rzeczy? Dziecko nie jest własnoscia Państwa, Najzabawniejsze jest to ze za decyzją szpitala stoją czesto ludzie którzy bulwersują sie bo Panstwo decyduje czy mozna robic zakupy w niedziele czy nei, ale w decyzji szpitala problemu nie dopatruja
  • Odpowiedz
@Kapitan_Neuropa ja się nie wypowiadam na temat stanu chłopca, nie interesuje mnie ile procent jego mózgu jest sprawnych ( kto w ogóle wymyślił takie szacunki to ja nie wiem, ale na pewno nikt po medycynie, to raczej medialna papka ). Nawet gdyby umierał i miał umrzeć w podróży do Włoch, to rodzice powinni móc podjąć decyzję. To oni dali mu życie i mają prawo o nie walczyć.
  • Odpowiedz
@Kapitan_Neuropa państwo mogłoby wkroczyć gdyby rodzice chcieli zaniechać ratowania życia - na przykład gdyby umierał Świadek Jehowy, a rodzina nie zgadzała się na przetoczenie krwi. I wtedy rozumiem siłowe przymuszenie do leczenia. Ale tutaj państwo nikogo nie chroni, państwo nie potrafi zapewnić leczenia, a jednocześnie nie pozwala rodzicom na próby leczenia w innych państwach. To jest żałosne, chore i przerażające zarazem.
  • Odpowiedz
  • 11
Przeraza mnie wasz umysl niewolników
Jezeli jest placówka ktora podejmie sie leczenia to w czym problem? Argument o godnej smierci mozna uzyc w stosunku do duzej czesci dzieciaków zmagajacych sie z rzadkimi schorzeniami które niewatpliwie cierpia Karolek

Czyli panowie ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE ZLY, ŻOND NIE BEDZIE NAM ZYCIA UKLADAL, ale zakaz decydowania o leczeniu wlasnego dziecka juz ok?
@R4vPL
@Kapitan_Neuropa
  • Odpowiedz
  • 15
@Kapitan_Neuropa Uswiadamiacie mnie tylko ze w tym kraju nic sie nie zmieni
Myslalem ze to tylko kwestia pokolenia wychowanego PRLu , ale dzieki Wam dalej bedziemy mieli rzady trzymajace ludzi za morde i mowiace co im mozna, a co nie.
  • Odpowiedz
@pawel-wilk:
Mi jest wszystko jedno, chcą przenieśc do Włoch niech przenoszą ale nie twórzcie podziału na faszystowski sąd i swiętojebliwych rodziców. To nie dziecko nie żyje a rodzice chcą przenosić zwłoki z jednej placówki medycznej do drugiej. To jest chore.
  • Odpowiedz
  • 12
@pawel-wilk:


Myslalem ze to tylko kwestia pokolenia wychowanego PRLu , ale dzieki Wam dalej bedziemy mieli rzady trzymajace ludzi za morde i mowiace co im mozna, a co nie.
Z tym do prawicy.

Sam wstydzisz sie wlasnych pogladow

Nikogo nie szufladkuje, nie twierdze ze rodzice sa swieci w tym przypadku i ze podejmuja sluszna decyzje, twierdze tylko ze jako wolni ludzie, w wolnym kraju powinni miec prawo do decydowania o wlasnym
  • Odpowiedz
@pawel-wilk: rozróżniamy leczenie a sztuczne utrzymywanie przy życiu. Ten włoski szpital sam przyznał ze chcą go tylko uporczywie przytrzymywać przy życiu, a nie leczyć.
  • Odpowiedz