Wpis z mikrobloga

Polska będzie zawsze biednym krajem dopóki będziemy wspierać biedaków których "życie" opiera się na jedzeniu pozyskanym z pomocy społecznej, ubraniach z pomocy społecznej, pieniędzy z pomocy społecznej, mieszkaniu z pomocy społecznej, a później przesiadywaniu w sklepie z piwkiem czy przed telewizorem jak mają.
Pomoc społeczna powinna się należeć osobom które wspierają Państwo pracując, płacąc ZUSy, podatki, wychowując dzieci, napędzając kraj do życia oraz żyjących a nie wegetujących.
A taki biedak zawsze będzie biedny pomimo wszelakiej pomocy bo mu to odpowiada. Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności, tylko wegetacja z tego co państwo da i uda się wyszarpać.
Promując biedaków zawsze jako Państwo będziemy biedni.
#polska #polityka #bieda #pomoc
  • 10
  • Odpowiedz
@Lavie: to, że ktoś pracuje to nie oznacza że nie potrzebuje pomocy. W tym wpisie OPowi chodzi raczej o to, że ludzie nie pracują bo nie muszą ponieważ mają wszystko od państwa. Tak mi się wydaje. Nwm
  • Odpowiedz
@Lavie: Biedni to oni są bo nie chce się iść im do pracy tylko wolą pobierać zasiłki. Oczywiście nie ma co generalizować. Mam nadzieje że jest to mniejszoćś.
  • Odpowiedz
Biedni to oni są bo nie chce się iść im do pracy tylko wolą pobierać zasiłki


@karliTToO: Ilu jest takich ludzi? Skąd wiesz, że nie chcą? Cały wpis to generalizowanie, a na zasiłkach się nie znam więc jestem ciekaw jak to wygląda.
  • Odpowiedz
@Lavie: Pracuję obok MOPSu. Bieda to jest umysłowa. Po zasiłki podjeżdzają taksówkami, gdzie mi czasami szkoda na takse. Są to sprawni faceci, tacy janusze po 40-50 których potem mijam na ulicy #!$%@?. Podobnie kobiety. Po co iśc do pracy za 1500-2000 zł jak można dostać 1500 z MOPSu? Taki jest właśnie ich tok myślenia.
  • Odpowiedz
@karliTToO: dziewczyna w wieku 24 lat urodziła dziecko i dostała z pomocy ubranka dla dzieci. Jak dziecko wyrosło z nich to je paliła bo mówiła że na następne dziecko dostanie nowe. Właśnie taki mają tok myślenia co trzeba by kategorycznie zmienić.

@Lavie: dokładnie o tym mówię. Zmienić system pomocy dla tych co tego z tego systemu rzeczywiście potrzebują.
  • Odpowiedz