Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić schody z garażu na strych. Szukam możliwych rozwiązań. Na razie mam wycenę na realizację schodów drewnianych (padło na sosnę, ale materiał można zmienić na inny). Świetny stolarz, dokładny, wykona schody, barierki (także na strychu) i obuduje "dziurę", którą mam między garażem a strychem. Zresztą - widzicie projekt. Cena: 8000 zł (na rachunek). Może warto coś zmienić? Albo zrobić schody z innego materiału?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #remont
chafer - Chcę zrobić schody z garażu na strych. Szukam możliwych rozwiązań. Na razie ...

źródło: comment_zcsMUE16ABUMUSpQCO7WozGdbrVR1piV.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@chafer: Nie wolałbyś zrobić na konstrukcji metalowej? Pytam bo drewno potrzebuje dość stałych warunków jeśli chodzi o wilgotność / temperatury żeby nie pękało. Przynajmniej na ten temat mnie uczulał stolarz, który montował mi schody w domu. Ewentualnie do przemyślenia czy będą dla Ciebie wygodne przy wnoszeniu jakichś kartonów, kiedy człowiek mało widzi pod nogami :) Dużo schodków na zakrętach, więc może być różnie.
  • Odpowiedz
@qerda: Odnośnie konstrukcji metalowej, mam schody na konstrukcji spiralnej metalowej, z podestami z jakeijś twardej sklejki drewnianej w mieszkaniu. Konstrukcja ta sama, tylko inne barierki i inne kolory: https://schody24.net.pl/pl/schody-metalowe-cora-model-mix-250-vertical-u-180-14-elementow.html .

Plus: Chcesz wnieśc jakis gabaryt, to rozkręcasz barierkę i nic nei stoi ci na przeszkodzie. Dużo śrubek podczas rozkręcania.
Minus: Jak chodzisz to się telepią, uginają pod tobą.
  • Odpowiedz
Dużo schodków na zakrętach, więc może być różnie.

@qerda: Owszem, ale nie ma miejsca, aby to zrobić inaczej. Musiałbym ograniczyć liczbę schodków, ale wtedy każdy stopień byłby dość wysoko i wchodzenie byłoby niewygodne. Co do drewna - masz rację i waham się...

@budus2: Miałem takie obawy, ale pokazał mi drewno i jest naprawdę solidnę.

@WMPP: Dzięki! Wychodzi cenowo podobnie, ale może coś podobnego lepiej się nada do garażu...
  • Odpowiedz
@chafer rowniez planuję zrobić schody z garażu na strych i zamierzam skorzystac ze schodow technicznych. Lekkie, tanie. Moze cos takiego obczaj?
  • Odpowiedz