Wpis z mikrobloga

Ceny wynajmu mieszkań w #lublin to jest jakaś porażka. Szukam mieszkania na Czubach lub Ponikwodzie, bo chcę okolicę spokojną i gdzie bez obaw przed uszkodzeniem zostawię na parkingu samochód, więc celuję w osiedla na obrzeżach miasta, dalej od centrum. To nie dość że ceny kosmiczne to jeszcze standardy jak dla studentów 1 roku. Do tego jeszcze kopałbym po nerkach ludzi, którzy wpisują dodatkowy czynsz dla spółdzielni w opisie, a nie od razu w cenie, a jeszcze lepiej jak dopiero informują o tym przy rozmowie telefonicznej (°°
Swoją drogą polecacie jakieś portale do szukania mieszkań pod wynajem oprócz olx?
  • 17
@Papaya: jak chcesz niedrogo to szukaj na Bronowicach w okolicy męczenników Majdanka , pogodnej. Tam już się uspokoiło a ceny będą o kilka stówek tańsze. Osiedla sa zbudowane po staremu czyli dużo zieleni itd

Ile to dużo ?
@Papaya: Niestety mimo wszystko olx najlepszy. Tylko przeglądać trzeba najlepiej co godzinę i jak tylko trafi się coś ciekawego, to od razu dzwonić i umawiać się na oglądanie. Dobre mieszkania potrafią zejść nawet w ciągu godziny czy dwóch, więc trzeba dużo szczęścia, by się wstrzelić.
@Papaya: Dokładnie tak jak @Zaff napisała, ja nawet pisałem swojego czasu bota w pythonie, który sprawdzał co kilka minut czy są nowe ogłoszenia. Dzięki temu nawet się udało znaleźć fajne mieszkanie, ale od właścicielki się dowiedziałem, że dostała ze 100 telefonów w ciągu dnia...
@PieknaKobieta wpierw muszę zmienić pracę i wziąć kredyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Zaff dlatego zacząłem szukać wcześniej zanim studenci się rzuca na to wszystko, bo już powoli mieszkania zaczynają się pojawiac
@michuUtd właśnie skupiam się chyba głównie na czubach obecnie mieszkam w okolicach Auchan na Czechowice, cena mocno mi odpowiada, ale właściciel ma mieszkanie w nosie bo przydałoby się ściany odmalowac czy pękający tynk poprawić, a jemu się
@Papaya: Powodzenia, na pocieszenie mogę dodać, że za miesiąc się przeprowadzam do nowego mieszkania i da się znaleźć coś sensownego, na czubach 3 pokojowe za 1400 + prąd :>
@michuUtd z komunikacją nie ma problemu, bo już dawno z niej zrezygnowałem i do pracy dojeżdżam autem, ale na pewno się przyda ( )

@greenik w takim razie i ja jak wrócę dziś z pracy to biorę się za ostre poszukiwania ()
@Papaya: Dlaczego rozważasz czuby skoro jeździsz samochodem ? Przecież tam zawsze był tylko jeden korek i szybciej piechotą i piszę to bez przekąsu tylko serio.
@r5678: Tak na prawdę w godzinach szczytu to całe miasto to jeden wielki korek ¯\_(ツ)_/¯ a tak serio to z mojej branży najwięcej firm jest na wrotkowie, a planuję zmianę więc teoretycznie mógłbym mieć bliżej, dodatkowo odpowiadają mi tamtejsze osiedla.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: Tak na prawdę w godzinach szczytu to całe miasto to jeden wielki korek ¯_(ツ)_/¯ a tak serio to z mojej branży najwięcej firm jest na wrotkowie, a planuję zmianę więc teoretycznie mógłbym mieć bliżej, dodatkowo odpowiadają mi tamtejsze osiedla.

@Papaya: Nie prawda ;) Ja o której bym nie jechał nigdy korka nie mam a i jest wiele rejonów gdzie da się przejechać sprawnie. Czuby serio są najgorsze.
@r5678 z racji pracy mam okazję jeździć po różnych rejonach Lublina o różnych godzinach i tak na prawdę na korki nie ma reguły, może faktycznie na Czubavh są większe ale też nie ma co wyolbrzymiac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678 z racji pracy mam okazję jeździć po różnych rejonach Lublina o różnych godzinach i tak na prawdę na korki nie ma reguły, może faktycznie na Czubavh są większe ale też nie ma co wyolbrzymiac

@Papaya: jest co wyolbrzymiać.. Też pracuje w terenie i jeżdżę po lublinie i okolicach.. czuby mocno się wyróżniają.