Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem kupić w końcu rodzinny samochód, ale trochę inny niż powszechny passat. Passat jest autem bardzo dobrym, ale nie spełnia moich kryteriów - o dziwo.

Moje kryteria to:
Łatwość pakowania do środka dwójki dzieci
Łatwość pakowania klamotów dwójki dzieci
Łatwość pakowania klamotów żony.

Nie wymagam niczego więcej prócz klimy. Nie muszę czerpać przyjemności z jazdy bo i tak mnie na to w obecnej chwili nie stać a przemieszczać się będę musiał i wolę jednak auto #!$%@?ć pod sam dach niż wyprzedzać w zabójczym tempie.

Jak widzicie wielkich wymagań nie mam. Dzieci są bardzo małe i koniecznie muszą jeździć w fotelikach. Ani ja ani moja żona nie lubimy się bardzo schylać więc auto musi być relatywnie wysokie. Z racji, że nie jestem bardzo wymagający (na tym etapie rozwoju moich dzieci jestem w stanie ustąpić...) auto ma być typowym przemieszczaczem z punktu A do B.

Wybrałem sobie trzy nudne dupowozy (ale w sumie fajne)
Fiat Doblo
Citroen Berlingo
Peugeot Partner

Czy spośród Was są osoby które preferują podobny styl wożenia rodzinki? Czy jest ktoś kto może mi doradzić na którym jednak skupić się najbardziej? Albo może jednak inny model auta?

Za opinie będę bardzo wdzięczny!

#motoryzacja #pierwsze4kola
  • 12
@paperipapo A może wystarczy zwykłe kombi: Astra G lub H, Focus, Octavia. Wiem, nie są wysokie ale za to mają lepszy współczynnik oporów powietrza co kolosalnie wpływa na spalanie już przy tych 90 km/h. Znaczy mniejsze spalanie.
@paperipapo: te, które wymieniłeś powinny być spoko. Na pewno będą miały więcej miejsca w środku na tylnym rzędzie foteli, niż kompakty w wersji kombi. Jeśli dzieci jeżdżą w fotelikach - to jest zaleta. Popatrz jeszcze na Forda S-max (duuuży bagażnik) ew. C-max.