Wpis z mikrobloga

Czesc.
Mam problem jak dalej pokierować swoim życiem zawodowym.
W listopadzie skonczyłem studia inf, zawsze chcialem pojsc ścieżką programisty jednak jakoś orłem w tym nie byłem ( znam podstawy javy, c#, t-sql. Freameworki spring, android ostatnio czytałem troche o .net core i robiłem kurs gankiewicza, robiłem też kurs unity 3d ale jakoś nigdy nie potrafiłem go dokończyć).
Pod koniec studiow udało mi sie zalapać posadę programisty .NET, niestety w pracy spotkałem się ze starymi technologiami ( VB.NET, vs2005, reporting services, sql server 2005 ).
Dodatkowo koledzy w pracy to tacy którzy typowo przyjdą poklepią i sie już nie interesują. Gdy np. w miescie organizowany jest event związany z programowaniem to juz nawet nie pytam czy sie wybierają bo wiem że nie, a więc zazwyczaj siedze tam sam.
Jednak zauwazyłęm że jak nie mogę wykorzystywać tych ciekawszych nowszych tematow w mojej pracy to bardzo demotywuje to ze w pracy robie jedno a po pracy drugie, zupełnie jak na studiach.
Na dodatek nie jestem w stanie teraz odpowiedzieć sobie co bym chciał konkretnie robic ( webDev/ Mobile/ GameDev/ Stacjonarne)
Drugą ścieżką kariery jaką bym chciał iść to cyberbezpieczeńśtwo ale i z asemblera i z pythona nic nie umiem a wiec sporo by było tutaj do nadrabiania, ale może mógłbym wystartowac z czyms od zera.
W tej firmie pracuje juz 8 miesiecy i zastanawiam się czy:
A ) nie marnować czasu i szukać innej pracy( prawdopodobnie gorzej płatnej)
B ) Siedzieć w obecnej pracy (z lepszą kasą) a po godzinach rozwijać się w programowaniu
c ) Przyuczać się do zmiany na ItSec

p.s. w obecnej pracy dobrze płacą ... prawdopodobnie inna praca była by za gorszą stawkę
#pracbaza #programowanie

Co robić

  • Szukać innej pracy 68.4% (13)
  • Siedzieć w obecnej 21.1% (4)
  • Iść w ItSec 10.5% (2)

Oddanych głosów: 19

  • 7
@DaxterPoker: To jest ciekawe, bo to w dużej mierze wypisz wymaluj moja obecna sytuacja. To co mogę Ci powiedzieć z doświadczenia i do czego obecnie dążę to szukanie nowej pracy. Jestem w gorszej sytuacji niż ty, bo mam 2 lata doświadczenia. Tak naprawdę szukam czegoś w czym będę się rozwijać szybciej i lepiej. Mam świadomość, że pewnie stawka będzie niższa, ale jeśli nie będzie ona odczuwalna za bardzo to osobiście bym
@alex-fortune rozchodzi sie o to że szeroką posiadam, ale pobieżną.
Rok przepracowalem jako admin placówki, gdzie nauczylem sie spraw serwerowych (pocztowych, backapowych, platformach e-learningowych) operowalem na linuxach a i trzeba bylo czasem traffic prześledzić. W obecnej pracy mam programowanie w vb. Net i sql (to drugie przeciez sie przydaje w sec).
Na studiach interesowalem sie skladnia jezykow (gramatyki).
Poza tym jak pisalem w poscie programowania dla wielu platform probowalem (mobile web game)
rozchodzi sie o to że szeroką posiadam, ale pobieżną.


@DaxterPoker: to za mało, podstawy o ktorych piszesz to nawet nie sa podstawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) parę języków programowania ( w tym assemblery jeśli interesuje Cię natywne security ), różne protokoły i formaty danych, najważniejsze klasy błędów, rozumienie jak działają kompilatory, szczególnie te do C i C++ ( czytanie kodu maszynowego bez szerszego zrozumienia nie ma dużo