Wpis z mikrobloga

@dante60-3: Podoba dużo bardziej, w końcu Miracle Rogalem można wbijać sensownie ladder. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda mi Combo Priesta bo ten obecny dużo słabszy jednak i mniej 'flexible'. Na duży plus też brak tego BIG GÓWNA z Barnesem i przywoływaniem w nieskończoność #!$%@? Y'Sharajów, Statuł i Lich Kingów. Jedynie Spiteful decki mnie denerwują mocno, ani to skill ani to fun.
@dante60-3:

Meta przypomina grę w kamień, papier, nożyce. Większość matchupów jest strasznie spolaryzowana i wynik jest często rozstrzygnięty po wybraniu przeciwnika.

Quest Rogue rozwala kontrolę. Kontrola niszczy aggro. Aggro wbija w ziemię quest Rogue'a. Niby nic nowego, ale matchupy są wyjątkowo dobre albo wyjątkowo beznadziejne.
@dante60-3:

Czy jest różnorodność to kwestia dyskusyjna, ja tam widzę mnóstwo Paladynów, sporo Rogue'ów, Warlocków i Druidów. Czyli grają 4 klasy jak przed dodatkiem tylko decki się zmieniły, więc może przez to nie rzuca się w oczy.

Jednak nie o tym był mój poprzedni komentarz, bo zawsze kilka klas przewodzi w mecie. Problemem jest mnóstwo niesprawiedliwych matchupów z którymi nie da się nic zrobić. Dla przykładu w poprzedniej mecie gdy grałeś
@pauleta19: bardzo skrajne sytuacje, widziałem, że fibonaci narzekał na to, bóg warriora.. przed nerfem quest rogue było jeszcze gorzej, teraz jest okej.. dirty rat nic nie zmieniłby na ten meczap, ale fakt, czegoś brakuje, aby jakoś na to odpowiadać. Wczoraj spotkałem 7 warlocków z rzędu, ale nadal czuję różnorodność, bo to drugi tydzień.

Nawet aggro czasem przegra na quest rogue, nie można tego tak pojmować.
Meta przypomina grę w kamień, papier, nożyce. Większość matchupów jest strasznie spolaryzowana i wynik jest często rozstrzygnięty po wybraniu przeciwnika.


@pauleta19: I że niby to jest zarzut? xDDDD Przecież w historii gier karcianych, włącznie z największą karcianką, czyli M:tG, od kilkudziesięciu lat nie wymyślono lepszego mechanizmu.
@Hatespinner:

I że niby to jest zarzut? xDDDD Przecież w historii gier karcianych, włącznie z największą karcianką, czyli M:tG, od kilkudziesięciu lat nie wymyślono lepszego mechanizmu.


Nie wiem jak czytasz. Wyraźnie napisałem, że nie jest to nowość:

Niby nic nowego, ale matchupy są wyjątkowo dobre albo wyjątkowo beznadziejne.


Zarzutem nie jest system, ale ogromna dysproporcja między matchupami. Nożyce zaczęły przypominać sekator, kamień głaz, a papier stał się papierem samoprzylepnym. Nie wiem
@pauleta19: No grałem i tak samo cube warlock ma szansę wygrać jak i quest rogue. Przecież quest rogue to jest midrange. Chyba oczywiste, że ZAWSZE w ogólnym rozrachunku będzie lepszy niż kontrola, bo taka jest idea archetypu. Tak samo jak aggro powinno ZAWSZE być lepsze niż midrange. No i z tego co widzę, to pala raczej częściej klepie tego quest rogue niż przegrywa. Pomijając jakieś bzdurne brackety 20-15.
@Hatespinner:

cube warlock

Mówię o klasycznych control deckach, a nie combo-control deckach. Control Warlock, Control Warrior, Control Priest.

Przecież quest rogue to jest midrange.

Możesz i klasyfikować go jako midrange. Ja wolę określać go jako combo, bo buildy z Valeerą mogą wygrywać nawet w late'cie.

Chyba oczywiste, że ZAWSZE w ogólnym rozrachunku będzie lepszy niż kontrola, bo taka jest idea archetypu. Tak samo jak aggro powinno ZAWSZE być lepsze niż midrange.
Ja wolę określać go jako combo,


@pauleta19: No i źle go klasyfikujesz, bo ten deck nie wygrywa żadnym combo. To jest midrange.

Problemem jest to ZAWSZE. Ludzie mają klikać concede w pierwszej turze jak zobaczą quest u rywala?


@pauleta19: Pisałeś coś, że ja nie wiem jak czytam?

ZAWSZE w ogólnym rozrachunku


Rozumiesz o co chodziło, czy potrzebujesz wytlumaczenia co to jest statystyka, bo nie chce mi się tłumaczyć jak dziecku
@Hatespinner:

Co to elektroda gier karcianych?

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I WYPOWIADAĆ SIĘ O MECIE BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ I 20-LETNIM DOŚWIADCZENIEM W GRACH KARCIANYCH BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD SKLASYFIKUJĄ QUEST ROGUE'A JAKO COMBO

hehe pamiętacie hearthstone beta '13 undertaker hunter? XD Smorc, smorc! Co tam się działo to