Wpis z mikrobloga

"Ikona polskiego męczeństwa podczas 2WŚ, w Jersey City, USA, zostanie usunięta. Pomnik przed którym Polscy politycy często składali kwiaty i wygłaszali przemówienia. Niestety Polski rząd nie chce kupić tej działki, bo wydaje pieniądze na żydowskie musea i cmentarze. Wstyd i Hańba!"

Na takie info natrafiłem.

TL;DR:
1) Pomnik postawiono dawno temu w miejscu, gdzie psy dupami szczekały. Ale i tak był dumą i chlubą Polonii amerykańskiej, która wywalczyła jego postawienie, za zgodą władz miejskich.
2) Z czasem teren dookoła obrósł obiektami o ogromnej wartości, wartość działki na której stoi pomnik znacząco wzrosła. Działka należy do miasta. Wg tego tutaj info, sprawa sprzedaży działki jest już w toku. Do największych zainteresowanych zalicza się ruskich oligarchów, chcących postawić w tym miejscu kolejny swój hotel.
3) Polskie władze które chętnie składają kwiaty pod pomnikiem podczas uroczystości, robiąc sobie przy tym PR pośród Polonii, nie wykonały w tej sprawie nic. Pomimo że tylko państwo polskie jest w stanie tutaj sprawę uratować (Polonii nie stać na wykup działki), chociażby bezużyteczna PFN mogłaby się wreszcie do czegoś przydać, to nic się w tej sprawie nie dzieje - a wg tego info szły petycje zarówno do premier Szydło, jak i do premiera Morawieckiego.
4) Jeśli stracimy pomnik w takiej wspaniałej, prestiżowej lokalizacji, to właściwie już nigdy w USA nie będziemy mieć takiego pomnika w takim miejscu. To prawdziwy rarytas.

Nie potrafiłem niczego z tych informacji zweryfikować, ale nagłośnienie na pewno weryfikacji by pomogło. Wszystko brzmi prawdopodobnie i zdecydowanie warto dmuchać na zimne.

#jersey #usa #polonia #katyn #polska #wykopefektpotrzebny #4konserwy

MattJedi - "Ikona polskiego męczeństwa podczas 2WŚ, w Jersey City, USA, zostanie usun...

źródło: comment_ldzs7oeNVoKlwwsX1DhCgy43zgrGHHvI.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@MattJedi: ode mnie masz zakop, dopóki sam się nie dokopiesz do jakichś źródeł. Próbuję znaleźć jakieś info po angielsku, ale ani słowa na razie nie wypluła wyszukiwarka.
  • Odpowiedz
@geuze: IMO po to ważne jest właśnie nagłośnienie, by móc to zweryfikować. Ja nie znam ludzi z USA, nie mam też konta na twitterze by ich tam dopytać, a nagłośnienie tematu mogłoby pomóc, bo gdy się o czymś mówi, to w końcu ktoś z kontaktami się raczej zainteresuje. Chociaż przyznam że dziwi mnie ten neuropek powyżej, który tak się nagle dziwnie zaangażował w promowanie tego tematu.
  • Odpowiedz
IMO po to ważne jest właśnie nagłośnienie, by móc to zweryfikować.


@MattJedi: nie - to jest jakiś wysryw na Twitterze gościa, który w co drugim poście walczy z jakimś żydowskim spiskiem przeciwko Polsce. Bez żadnych źródeł. Nie zamierzam się w tę dyskusję na twitterze angażować, ale po angielsku nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na ten temat.
  • Odpowiedz
@geuze: W komentarzach do tamtego twetta masz wywiad z człowiekiem (wideo), który jak mniemam jest Polish American. Nie ufam za bardzo osobie przeprowadzającej wywiad, ale generalnie się nie wtrąca. On jest źródłem. Pytanie czy wiarygodnym, i między innymi dlatego ruszyłem ten temat, bo sam nie potrafiłem odpowiedzieć na to pytanie (o czym napisałem we wpisie).
  • Odpowiedz
@MattJedi: widziałem - jakieś kolejne, foliarskie gównoźródło. Jeżeli działka należy do miasta i jest na sprzedaż to na bank można to znaleźć - mi się nawet tego nie chce weryfikować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MattJedi: nie mamy na to pieniędzy bo wpływy z podatków od handlu nie wiadomo czemu zmalały, a reszta poszła na dzieci

¯\_(ツ)_/¯

Ech #!$%@? PiS, nie dość że socjaliści to jeszcze fałszywi wielcy narodowcy
  • Odpowiedz
Cos mi sie wydaje ze jakby to byl pomnik meczenstwa narodu zydowskiego, a nie polskiego to nawet jakby dzialka byla po 100 mld powstalby nowy podatek a by kupili. PiSdy to falszywce...
  • Odpowiedz
@FxJerzy: Pisałem o tym tutaj: https://www.wykop.pl/link/4278085/comment/54477769#comment-54477769

Też to sprawdziłem i podobny wniosek mi się nasunął. No chyba że ten mniejszy budynek obok poszedłby do wyburzenia (w datazone od Jersey City, plac i ten mniejszy budynek są razem, chyba jako jedna działka jeśli dobrze to rozumiem: http://data.jerseycitynj.gov/showcase/zoning ), a na jego miejscu powstałby nowy, poszerzony o ten plac na tyle na ile się da. Bo po drugiej strony tego niskiego budynku jest
  • Odpowiedz
Znalazłem takie coś (napisałem to samo w znalezisku, ale tu powtórzę żeby też nie umknęło). Konsul Generalny RP w Nowym Jorku informuje że są naciski na usunięcie pomnika i przeniesienie go w inne miejsce (patrz załączony obrazek).

Wychodzi na to, że informacja niestety jest prawdziwa. ()
A chciałbym się #!$%@? mylić...

Źródło: https://twitter.com/MGolubiewskiPL/status/987294398655410177

Źródło że ten człowiek jest konsulem generalnym RP w Nowym Jorku:
http://newyork.mfa.gov.pl/en/consulate/consul/
http://poland.us/strona,20,25824,0,maciej-golubiewski-nowy-konsul-w-nowym-jorku.html
MattJedi - Znalazłem takie coś (napisałem to samo w znalezisku, ale tu powtórzę żeby ...

źródło: comment_M40hujM13pUYhCbkcXaSBl2VSj4l9Wne.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Kur... jak nasi tylko tkną pomnik ruskich "pod którym nie maja wykupionej ziemi" afera na cały świat. A ci maja #!$%@? na sojuszników................ Co to za sojusznik fuck. Do tego ta ustawa wspierająca roszczenia Żydowskie co tu się dzieje. Polacy poświecili życie dla innych ale liczy się mamona...
  • Odpowiedz