Wpis z mikrobloga

@kurkuma: Może dobrze by było przywrócić łaźnie publiczne? Bezdomni mogliby dostawać od miasta bezpłatne karnety na umycie się i nie śmierdzieli by w zbiorowej komunikacji. Na razie miasta więcej zabierają niż dają w nich mieszkającym. Tłok, smród, hałas, korki (wielkie marnowanie czasu na dojazdy do pracy!). Już dwadzieścia lat temu czytałem o pracy zdalnej i jakoś to nie chce działać.
  • 12
@fegwegw: Zachęcając meneli do mycia poprawiasz komfort podróżowania zbiorową komunikacją zwykłych obywateli dzięki temu maleją korki, bo więcej ludzi się na nią decyduje.
@fegwegw: nie widzisz człowieku, że aby mi się, żyło dobrze nie chcę by mi w autobusie żul śmierdział? Wolę dać pieniądze na jego umycie niż na wypasione służbowe auto urzędnika z ratusza. Gdybyś ty 1% czasu poświecił na edukację, to nie pisałbyś niegrzecznych komentarzy na forum. Weź pigułkę bo nie pozjadałeś wszystkich rozumów świata i nie wypowiadaj się w tym tonie. Poza tym kim ty jesteś, że piszesz do mnie "polaczku"?
@turok2016: tyle razy jechałem autobusem i jak sprawdzają nie ma ani jednego menela. Może mają siódmy zmysł? Pewnie są wywalani z pojazdu jak ich sprawdzą. Dostają mandat, którego i tak nie płacą. Pomysł z darmową łaźnią nie jest dobry, bo większość meneli pewnie nie da się nawet siłą do niej zaciągnąć. Kiedyś oglądałem reportaż, w którym menel unika takich miejsc, bo boi się, że go okradną z dorobku - tych rupieci
@kabiz dużo pomógł by ostracyzm społeczny i nie puszczanie takim ludziom ale ile to tacy ludzie dają hajs takiemu albo się litują. A są przecież noclegownie i inne miejsca gdzie mogą się wykąpać.
Dlatego menelom, którzy mają jeszcze siłę i motywację pomaga się. Ci którzy nie chcą trzeźwieć, nie są wpuszczani do noclegowni i nie da się im pomóc.