Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, składam sobie kino domowe do salonu. ()


Projektor Optoma hd144x już leci (będzie najpewniej wisiał pod sufitem).
Z czasem dojdzie mały komputerek w małej sprytnej obudowie, z projektorem podłączę się przez strych (jakieś 10 metrów kabla) tak by wszystko ładnie wyszło ze ściany bez kłucia połowy salonu (wbije się tam od drugiej strony, gdzie mam biuro, a tam kilka dziur nie będzie robiło różnicy).
Tak wiec:
Projektor + komputer +Nagłośnienie

Właśnie - jakie są opcje?
Nie znam się kompletnie na końcówkach mocy i innych amplitunerach.
Chciałbym by wszystko było sterowane z klawiatury Bluetooth i myszki, która leniwie leżałaby gdzieś w okolicach kanapy.
Jakie opcje audio wchodzą więc w grę? Czy zestaw lepszych niż najtańsze głośników komputerowych ma sens?

Załączam rysunek techniczny, tak to sobie wymyśliłem (òóˇ) uszanujcie proszę czas który spędziłem szkicując go i doradźcie czy to wszystko ma sens, gdzie robie coś źle i tak dalej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kinodomowe #audio #remontujzwykopem
Pobierz Ardeni - Hej Mirasy, składam sobie kino domowe do salonu. (。◕‿‿◕。)
SPOILER
Projekto...
źródło: comment_GjUaYXk9GAeMSVGgZjnDD8dcBsc24znp.jpg
  • 13
@myszka_szara: Ale o co chodzi? mam pewien pomysł, rozrysowałem to w paincie :)
Jeśli chodzi o głośniki komputerowe (nigdzie nie napisałem że szukam najtańszych głośników) to polecam posłuchać jak grają antyczne już Logitech z-5500 abo z906 :)
Chciałbym by wszystko było sterowane z klawiatury Bluetooth i myszki, która leniwie leżałaby gdzieś w okolicach kanapy.


@Ardeni: bez przesady, mamy XXI wiek, amplituner steruje się ze smarpthone'a przez WIFI, można też przez WWW :D

Np. w Denon z WIFI/Ethernet masz wszystkie opcje: z kompa, ze smartphone'a (ostatnio wypuścili nową apkę, jest genialna). W sumie to wszystkie inne urządzenia też smartphone'm ogarniesz.
Denon nawet najtańszy ma spotify i ma bluetooth.

Czy
@Vendetta0511 zdjęcie w załączniku. Jakieś siedem metrów będzie od miejsca gdzie siedzę. Te gniazdka na środku bo tam będzie też tv za ekranem zamontowanym na suficie. Ile pieniądza? No pewnie coś koło 3 tys bym chciał wydać a najlepiej pewnie gdyby dało się to na raty budować podmieniqjac co słabe elementy i dokładają nowe rzeczy. Te 3 tys to taki start bo dodatkowo sam komputer i projektor swoje kosztują :/ Myślałem o
Pobierz Ardeni - @Vendetta0511 zdjęcie w załączniku. Jakieś siedem metrów będzie od miejsca g...
źródło: comment_fwPqANfH0BBNaTHHiX2SPWtoSddNO28s.jpg
@Ardeni: Co do audio. Kupuj od razu amplituner kina domowego. Podstawowa konfiguracja kolumny frontowe i subwoofer. Bez subwoofer to nie zagra w ogóle bo amplitunery KD obcinają niskie częstotliwości na rzecz subwoofera.
Jak masz 3kzł to weź resztę na raty. Za 5-6kzł skonfigurujesz przyzwoite KD. Nie pakuj się w kolumny 6.1, 7.1 bo nie wykorzystasz ich w twoim pomieszczeniu.
@Silikon dzięki wielkie za odpowiedź. Masz jakieś przykłady? Coś co by nie puściło z torbami i dało radę na kilka lat? Nie znam kompletnie tego rynku. Audiofilem nie jestem.
@Ardeni: Pewnie że tak. Nie baw się w pół środki. Masz właśnie dobry układ na 5.1 ale fatalny na 7.1.
Wiem że drogo zabawki wychodzą ale później każdy film czy też muzyka nabiera nowego charakteru. Morda sama się śmieje. Filmy oczywiście z dźwiękiem 5.1. Świetnie się ogląda scenę wyścigu anakina z gwiezdnych wojen. Filmy wojenne to w ogóle bajka. Nawet z różowym jak się romantyka zapuści to odbiór filmu jest lepszy.
@Ardeni: Cześć. Co do tego ampa Onkyo - jest to bardzo dobry model, godny polecenia - brzmieniowo wyraźnie lepszy od np. Denona X2400. Gdybyś był zainteresowany nim lub konkurencją - zapraszam na PW, dla Mirków mamy specjalne oferty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym by wszystko było sterowane z klawiatury Bluetooth i myszki, która leniwie leżałaby gdzieś w okolicach kanapy.


Wszystko tzn? Amplitunery nie mają środowiska graficznego, więc
@AudioPlaza_pl: z tą sensownością głośników komputerowych chodziło o porównanie z tym co mozna dostać płacąc 2-3 tysiące za zestaw hifi dedykowany, nie znam sie na tym, nie jestem audiofilem, ale jednocześnie chciałbym aby to wszystko grało tak ze bede zadowolony kilka następnych lat.
Odezwe sie na pw napewno jak bede w momencie zakupów, chociażby dla porównania ofert ;)