Wpis z mikrobloga

Arsene Wenger po blisko 22 latach opuści po zakończeniu sezonu Arsenal FC, zostawia po sobie:
- 3 tytuły mistrza Premier League, w tym pamiętny sezon 2003/2004, w którym to klub przeszedł całe rozgrywki bez choćby jednej porażki
- 7 Pucharów Anglii
- 60 tysięczny stadion przy Ashburton Grove, który bez jego utrzymywania drużyny w Lidze Mistrzów przez blisko 15 lat opierając się na niskich nakładach finansowych pewnie nie byłby możliwy
- doprowadzenie Arsenalu do finału Ligi Mistrzów, w której to klub wciąż dzierży rekord najdłuższego okresu bez straty bramki - 995 minut
- zrewolucjonizowanie Premier League pod względem diety, suplementacji, treningów czy przygotowania meczowego
- pamiętną rywalizację z Fergusonem pod koniec lat 90 i na początku tego wieku
- blisko kilkudziesięciu piłkarzy z topu, których wypromował i ukształtował
- Arsene w Premier League wygrał też 473 spotkania, Tottenham do tej pory 420 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pilkanozna #arsenal
Pustulka - Arsene Wenger po blisko 22 latach opuści po zakończeniu sezonu Arsenal FC,...

źródło: comment_qLR4dQ4fhLsKKSIyx7TheO0mCMhEZbY7.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Pustulka: jego czas minął z dwa sezony temu ale to co zrobił dla piłki a zwłaszcza tej angielskiej jest nieocenione. Bez niego nie byłoby tez tak wielkiego United i renomy Fergusona. Oni siebie po prostu potrzebowali. Za tez wszystkie pojedynki United vs Arsenal zawsze szacunek, bez tego nie byłoby wielkości ligi. No i dzięki za wszelkie memy ( )
A.....h - @Pustulka: jego czas minął z dwa sezony temu ale to co zrobił dla piłki a z...

źródło: comment_BXCQNEk9hdQDqanRjJbGGbfGHf9mHVdV.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
kto myślisz przyjdzie za niego? Jakieś prognozy/przecieki?


@dziki17: Nr 1 na liście jeszcze miesiąc temu był Leonardo Jardim, jeżeli to ogłaszają już teraz pewnie już się z kimś dogadali i chcą by fani przyszli na stadion, pożegnali go we właściwy sposób oraz wstawili się za drużyną, bo bądź co bądź klub czekają bardzo ważne mam nadzieję, że 3, a nie dwa spotkania. Na 18:00 Gaizidis zapowiedział konferencję prasową, ale mało prawdopodobne
  • Odpowiedz
@Pustulka: Wspaniały to był trener, nie zapomnę go nigdy. W latach 90-tych wrażenie robilo jego podejście do treningu i suplementacji. Ciekawe jest też jego inspirowanie się kultura Japonii i ich wierzeniami, jak p. to, że szatnia Arsenalu jest w kształcie podkowy. A to czy jego czas minął dowiemy się po przyjściu nastepcy i jego wynikach.
  • Odpowiedz
@Pustulka: A jak myślisz co z Wengerem? Francja po mundialu? PSG (co z Tuchelem)?
IMO sama rezygnacja Wengera o kilka lat za późno i cholernie dużo zależy od Ligi Europy. Wygrana, odejście w chwale i kariera w klubie zakończona pierwszym międzynarodowym sukcesem. Porażka, zakończenie przygody najsłabszym sezonem w 22letniej historii.
  • Odpowiedz
@footix:

A jak myślisz co z Wengerem? Francja po mundialu? PSG (co z Tuchelem)?

Myślę, że może dojść do swapu, Arsene Wenger dołączy do AS Monaco, a Leonardo Jardim przejdzie do Arsenalu, ale może też nastąpi nagły zwrot akcji i zainterweniuje sam Nasser Al-Khelaïfi, który starał się o niego wiele lat i prywatnie są w bardzo bliskich relacjach, tego właśnie życzyłbym najbardziej zarówno Arsenowi jak i klubowi, bo Thomas Tuchel według
  • Odpowiedz
Gdzieś słyszałem że Tuchel jest głównym kandydatem


@kamil1230: Tuchel to jest od dwóch tygodni jedną nogą w PSG, ale może niczego jeszcze nie podpisał i Nasser zdecyduje się jednak na Wengera.
  • Odpowiedz
@Pustulka: mam nadzieję że na miejsce Wengera nie przyjdzie Rodgers albo Ancelotti. Nawet Artete zniose ale nie ich.

Jardim spoko, Tuchel - ok ale on już chyba poza zasięgiem. W sumie to nie wiem kogo jeszcze bym widział na posadzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz