Wpis z mikrobloga

Szukam kompa do pracy. Najczęściej odpalony jest Excel, Chrome, Spotify i SAP. Obecnie mocno pod uwagę biorę Della 7390 2 in one. To z czym mam problem to wybór procesora. Czytałem ze i7 ósmej generacji w ultrabookach dławią się i ostatecznie ich wydajność może być niższa niż niżej taktowanych i5. Niestety ten model ma wlutowany ram, a 16 GB występuje tylko z i7. Czy przy moim użytkowaniu zauważę throttling czy to tylko widać w benchmarkach ? #laptopy #pustulkowelaptopy #dell
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@antykosmos Aż takiej tragedii to nie oczekuj. To jest takie trochę #!$%@? maniaków wydajności. Jak mu odpalasz coś co wykorzysta większość wątków to nie jest to wykluczone, nawet bym powiedział spodziewane, ale ten spadek wydajności nie będzie taki, że się przeglądarki nie da otworzyć. Moim zdaniem nie masz się co przejmować.
  • Odpowiedz
@antykosmos: Partnerzy Dell mogą wycenić 7390 2in1 z i5 i 16 GB, na zamówienie (realizacja około 21 dni), ale będziesz musiał dopłacić jakieś 2 - 3k zł - nie wiem, czy Ci się to kalkuluje. : P W razie czego pisz priv.
  • Odpowiedz