Wpis z mikrobloga

#programowanie #staz #staze #it #gdansk #trojmiasto
Dobra mirki, jestem zdesperowany... Jestem programistą w dość dużym korpo w Gdańsku. Szukam osoby na staż która zajęłaby się automatyzacją testów aplikacji desktopowej pod linuxem. Po stażu możliwe jest zatrudnienie (chociaż nie jest to gwarantowane).
Używamy do testowania Squish'a, a testy pisane są w JavaScripcie. Staże u nas są płatne około 3k brutto (dokładnie nie powiem bo sam nie wiem i mnie to lotto jak się to mówi). Umowa zlecenie. Minimalny okres stażu to 2 miesiące - zaznaczam MINIMUM.
Po wieeelu rozmowach ze studentami kończącymi już studia informatyczne jestem bardzo rozczarowany poziomem podstawowej wiedzy. Wstawię Wam wybrane pytania na które jeszcze NIKT nie odpowiedział poprawnie:
"Co to jest API i do czego służy"
"Czym jest breakpoint"
"Mając podane funkcje (z opisami), napisz program który robi XYZ - może być pseudokod"
Dodatkowo sprawdzam angielski - z powodu prostego - cała dokumentacja jest in English.
Jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć na powyższe bez googlania i zna angielski - zapraszam do wysłania CV lub kontaktu na priv.
Ja cannot into HR, ale jak widzę co dostajemy z "targów pracy" to mnie trzęsie i piszę tutaj.
Nie oczekuję cudów, wiem że ludzie bez doświadczenia nie wszystko wiedzą, ale jak napisałeś/aś chociaż raz coś samodzielnie, to na bank się nadasz. Osoba byłaby pod moją opieką przez cały staż i gwarantuję że nie zostawiam takiej osoby samej sobie.
  • 21
  • Odpowiedz
@ykuleczka: Wiem ile płacą testerom. Chodzi o staż dla studentów (albo na końcówce). API do testowania napisałem w większości sam i wiem że użycie tego nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności. Chodzi o przeniesienie testów wykonywanych ręcznie na gotowy automat. Nie wyjeżdżajcie mi tu z kasą bo nie o to chodzi w tym poście. Mogę się założyć że jest sporo osób które chcą into IT, mają podstawową wiedzę, ale na tzw Juniora
  • Odpowiedz
Aha, oczywiście po stażu, o ile osoba się nada stawki są dość dobre jak na Gdańsk (z tego co słyszałem - sam jestem devem a nie testerem). Nie porównujcie proszę stawki na stażu do docelowej. To tak żeby uciąć ewentualne dyskusje.
  • Odpowiedz
Staże u nas są płatne około 3k brutto (dokładnie nie powiem bo sam nie wiem i mnie to lotto jak się to mówi).


@pieczen1: Jakoś mnie nie dziwi, że nie możesz nikogo znaleźć, patrząc na tak ogromne wynagrodzenie i Twoje nastawienie.
  • Odpowiedz
@ZewPiwnicy: Panie... pracuejsz Pan w korpo. Chcesz osobę na staż i chcesz ją czegoś nauczyć, a przy okazji żeby zrobiła coś przydatnego oprócz kawy. Masz gówno do powiedzenia w kwestii zarobków. Co robisz... GO!
  • Odpowiedz
@pieczen1: Domyślam się, że nie masz wpływu na wysokość wynagrodzenia, ale Ty nawet nie wiesz ile to wynagrodzenie wynosi (i nie chcesz wiedzieć, bo "mnie to lotto"). xD
Skoro już na tym etapie masz gdzieś potencjalnego stażystę, to dalej raczej nie będzie lepiej, stąd prawdopodobny brak ogarniętych osób wśród kandydatów.
  • Odpowiedz
@ZewPiwnicy: Gila mnie ile zarobi, bo nie moja broha. Wiem na co może liczyć po stażu i czego może się nauczyć. Jak idziesz na rozmowę na konkretne stanowisko i masz kolesia od technicznych spraw i laskę z HR, z kim gadasz o zarobkach?
  • Odpowiedz
Jak idziesz na rozmowę na konkretne stanowisko i masz kolesia od technicznych spraw i laskę z HR, z kim gadasz o zarobkach?

@pieczen1: Nadal nie rozumiesz. Widzisz ogłoszenie w którym potencjalny pracodawca wykazuje się arogancją, nie podaje dokładnej kwoty jaką można zarobić i na dodatek żali się, że nie może znaleźć nikogo dobrego. Wysłałbyś w ogóle CV, w odpowiedzi na to ogłoszenie?
  • Odpowiedz