Wpis z mikrobloga

Jest taka koleżanka (niby dla jaj nazywamy się psiapsi ale bycie z kims przyjacielem to trochę głębsza emocjonalnie rzecz) z ktora utrzymuje kontakt, chodzimy do tej samej klasy. Z drugiej strony, nie wiem co o niej myśleć bo kłamie i wymienia informacje z inną z którą również jestem „blisko”. Spytałam się jej wprost czy ściemnia to się wyparła, ale logiczne dla mnie że kłamie. Widzę to jako walkę z wiatrakami dlatego pytam wykopowych psychologow. Dlaczego ona to robi? Jest po prostu mitomanką czy chce mi zaimponować? To było kłamstwo żeby pokazac się z lepszej strony, to na pewno. Z 2 strony, zrobiłaby wszystko o co ją poproszę, jest dziwnie „uległa” w stosunku co do mnie. Zauważyłam też że lubi mnie naśladować. Co byście na moim miejscu zrobili z taką? I dlaczego może zachowywać się do mnie w ten sposób?
#psychologia #socjologia
  • 14
@niemowmojejmamie: Chyba wiesz, że mam podobną sytuację od co najmniej września. Jako wykopowy psycholog hipotetyk stwierdzam, że w moim przypadku kolega ma Zespół Delbrucka, oraz inne zaburzenia psychiczne, których nazwać nie potrafię. Nie mam zamiaru się do niego zbliżać do tego stopnia, abym dostał od niego szczerą odpowiedź, o co mu chodzi i co mu jest.
Albo zaakceptujesz jej #!$%@?, albo się od niej odetniesz.