Wpis z mikrobloga

Czasem jak czytam wasze narzekania to mi się nóż w kieszeni otwiera. Co prawda mam dużą tolerancję na #gownowpisy ale akurat mi się nudzi to co mi tam, napisze.

Płaczecie, że miało być dzisiaj tu de moon a jest gówno, 13%. Od razu dostrzegam tutaj 2 typy ludzi:
1. Kupili na górce za 15+ k i dalej HODL bo tak im koledzy mówili.
2. Nigdy nic nie kupili i żal im dupę ściska, że mogli dzisiaj zrobić wypłatę w 45 minut.

Nie będę się wypowiadał na temat 2) bo szkoda strzępić ryja. Co do tych co kupili na górce i dalej trzymają - HODL to ma sens jak się kupi tanio i liczy na długoterminowy profit, ignorując drobne wahania kursu 10, 20 ale nie #!$%@? 50% na minusie! Jeżeli dalej trzymacie crypto z grudnia, to nie na prawdę nie wiem na co liczyliście przez ostatnie 3 misiące. Przemyślcie sprawę gruntownie, rzeczowo i podejmijcie męską decyzję że trzeba się wyprzedać na choćby małej górce, bo to najszybszy sposób aby odrobić straty i coś zarobić. I nie ważne jaki posiadacie kapitał. Dlaczego?

1. Zanim dojdziemy do tych 15k może minąć sporo czasu, nawet miesiące. Być może takie ceny zobaczymy pod koniec roku. Albo wcale. W każdym porządnym poradniku czy książce na temat inwestowania przeczytacie, że straty należy ciąć szybko!
2. Czekając na 15k jak na zbawienie macie zamrożoną gotówkę. Omija was mnóstwo możliwości na nadrobienie. Na prawdę nie trzeba być ekspertem by przewidzieć drobne ruchy w górę czy w dół. Wystarczy choćby na głupie RSI się popatrzyć w przedziale 1D/4h/1h. I nie mówię tu o robieniu 5 trade'ów codziennie a o 1 trade na 3-5 dni. Wystarczy ogarnąć minimum 'risk management', ciasne stop lossy, polecam pisanie notatek i przemyśleń na papierze, szczególnie tym co nie potrafią zachować zimnej krwi.
3. Jako osoba inwestująca prywatnie w odróżnieniu od tradera w wielkim corpo-banku macie jeden atut, którego oni nie mają - możecie ładować się w trade'y wtedy kiedy chcecie. Wtedy, kiedy wg was sytuacja jest klarowna. Nikt wam nie każe wbijać się wtedy kiedy jest największy chaos i nie wiadomo co będzie. No bo i po co? Mądrze i cierpliwie trzeba.
4. Nie ufajcie ślepo pseudoekspertom co rysują #smiesznekreski. Nie podejmujcie swoich decyzji na podstawie ich wykresów. Czy dałbyś swoje pieniądze rycerzowi o śniadej cerze, który zapukał do twoich drzwi i obiecał ci miliony? Nie? To dlaczego inwestujesz swoje pieniądze na podstawie opini gości których nie widziałeś na oczy i nic o nich nie wiesz?
Masz swój rozum więc go używaj. Podejmij decyzję. Zapisz na kartce. I dopiero wtedy ewentualnie pacz na #smiesznekreski (ale nie za dużo) czy aby przypadkiem nie przegapiłeś jakiegoś oczywistego faktu.

_Prędzej najesz się łyżką niż chochlą naw*****._

Pozdro

#bitcoin #kryptowaluty
  • 14
HODL to ma sens jak się kupi tanio i liczy na długoterminowy profit, ignorując drobne wahania kursu 10, 20 ale nie #!$%@? 50% na minusie! Jeżeli dalej trzymacie crypto z grudnia, to nie na prawdę nie wiem na co liczyliście przez ostatnie 3 misiące.


@rosiv: Ja trzymam ostatnie dwa lata, wahania 50% nie robią na mnie żadnego wrażenia. I tak jest dużo dużo do przodu. Btw, uważam, że daytrading to głupota.
@rosiv: są jeszcze ludzie, którzy traktują btc jako metodę wyjścia z systemu. Kiedyś się chodziło na Jarocin i strajkowało, a teraz się rezygnuje z pieniądza fiat na rzecz btc/eth/monero. Oba podejścia w danym czasie bywają kosztowne, ale czego się nie robi dla idei? Jak odpowiednia liczba osób tak zrobi, to przepowiednia sama się spełnia.
@Pangalaktyczny-Gardlogrzmot
@Pangalaktyczny-Gardlogrzmot: I tu się nie zgodzę. Bo nie do końca "zgadujesz" w ciemno. W pewnych sytuacjach prawdopodobieństwo, że trafisz jest >50%. Przykład z wczoraj i dziś: widzisz wielki spike ceny. Logiczne jest, że nie będzie trwał wiecznie, a później nie ma bata, musi spaść przynajmniej o 100$ jak nie lepiej od HIGH. Więc jeśli podczas spike'a jesteś załadowany, możesz pilnować ręcznie albo ustawić rozsądnego trailing stopa i wtedy automatycznie sprzedajesz na
@Pangalaktyczny-Gardlogrzmot: I jak z perspektywy czasu oceniasz twoje trade'owanie? (lepiej uczyć się na nie swoich błędach ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Co było przyczyną, że straciłeś? Wiele nietrafionych pozycji pod rząd? Byłeś za bardzo pewny siebie + lewar?
@rosiv: nie ufam komukolwiek kto uważa, że jest jedna strategia dobra dla wszystkich. Albo kto uwaza, ze ma misje- patrz ciemny ludzie, zle robisz, pokaze wam co i jak.

Sporo osób, która sprzeda ze stratą i zacznie próbować odrabiać(włącza się desperacja i nerwowe ruchy) straci jeszcze więcej.

Mówisz, że nie warto ufać przewidywaniom innym, a sam próbujesz radzić. Może i chcesz dobrze, ale jedyne co zyskasz to ludzi, którzy przyjdą i
@rosiv: a ja widzę we wpisie podpowiedź(podejmnij męską decyzję i inne takie), że najlepiej sprzedać, a potem tym pozostało obracać dalej, żeby odrobić.

Dla częsci to tylko będzie wpis z przemyśleniami, ale osoby, które weszły w szczycie medialnego zachęcania do krypto mogą mieć skłonność do najpierw robienia(mówią, żeby w to wejśc więc wchodzę), a potem myślenia. I łatwo sobie wyobrazić co taka osoba będzie robiła mając w myślach tylko- muszę odrobić,