Wpis z mikrobloga

Jeden gościu z OLX przysłał mi dziwny link niby do zapłaty dla kuriera dhl. Po jego kliknięciu otwarł się stronka zaczynająca się od https://vat1336.com/ niby dotpay gdzie trzeba podać nazwisko i kliknąć z jakiego banku zrobić szybki transfer a potem pojawia się coś takiego jak na obrazku. Mi to wygląda na próbę wyłudzenia danych logowania do konta. Mam rację?

#olx #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci #hacking #mbank
PanDzikus - Jeden gościu z OLX przysłał mi dziwny link niby do zapłaty dla kuriera dh...

źródło: comment_XjNujMzBVHE7ZUX6lsHztAgMFt4frFF5.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@PanDzikus: kiedyś właśnie tak wyglądało logowanie do mbanku po przekierowaniu z bramki płatniczej, ale ja w sumie dzisiaj jak płaciłem przez bluemedia to okno logowania wyglądało inaczej, a poza tym podejrzany ten adres dla mnie jest, nie loguj się lepiej
  • Odpowiedz
Podaję więcej danych:
Facet zamiast podać mi normalne dane do przelewu, napisał:
"Kurier zlecony, polecenie zaplaty przyjdzie smsem"
Na SMS przyszło takie coś:

Zaplac przesylke 10PLN, link aktywny 2h
  • Odpowiedz
@ZespolmBanku:
Tak jak prosiliście wysłałem opis całej sytuacji z linkami na adres kontakt@mbank.pl

@ryfik90:
@Luks_x:
Po wpisaniu zmyślonych danych logowania mieliło je przez jakiś czas a potem kazało wpisać drugi raz. Wpisałem drugi raz bo za pierwszym razem w haśle nie podałem żadnych cyfr ani znaków specjalnych a banki raczej wymagają haseł z cyframi i znakami specjalnymi więc jeśli oszustwo byłoby profesjonalnie zorganizowane to stronka powinna
  • Odpowiedz