Wpis z mikrobloga

Dzwoniłem dziś do link4 w celu zgłoszenia chęci przepisania umowy OC na kupiony pojazd na mnie. Co się dowiedziałem? Składka została zapłacona w całości przez poprzedniego właściciela, ważna jest do marca 2019, jak chcę mogę ją przepisać na mnie, ale wtedy rekalkulujemy (nie mam zniżek jeszcze), albo jeżdżę sobie na tej co jest z umową kupna-sprzedaży auta, aż do następnego roku.
Zgadnijcie co wybrałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie nie wiedziałem, że tak można, myślałem że przepisanie na moje dane jest obowiązkowe. Parę stówek w kieszeni zawsze spoko.
#wygryw #ubezpieczenia #oc
  • 25
@kubas_782: ogółem powinieneś przepisać ale żadna firma ubezpieczeniowa Cię do tego nie zmusi, jeśli nie podasz danych potrzebnych do rekalkulacji to umowa nadal będzie widniała na poprzedniego właściciela ale będzie ważna. Jak będziesz chciał odebrać twardy dow. rejestracyjny, to w niektórych Wydziałach Komunikacji (co wydział, to inne procedury) mogą wymagać przepisanej polisy, inaczej nie wydadzą dowodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubas_782: gorzej jak były właściciel zgłosi sprzedaż auta do ubezpieczalni, dla niego to też zawsze pare stówek, ja tak przynajmniej robiłem, chyba że się dogadywałem z kupującym i ją przepisywaliśmy na niego, on mi odpalał część - każdy zadowolony, bo zostawiając i nic nie robiąc to tylko były właściciel traci - gdybyś nie przepisał na siebie to w razie stłuczki to jemu by poszło po zniżkach... ehh ludzie to ignoranci
@Taurus85: zgłosił, składka jest zaplacona na cały rok z góry, także chyba mu nie zależało. Mega niską składkę płacił, także ja na pewno musiałbym dopłacić.
@mfind: dzięki, zobaczymy przy twardym dowodzie ;) może nie będzie tak źle.
@kubas_782: czyli co? zgłosił i nic? ani zerwania umowy i oddania kasy za pozostały czas ubezpieczenia, ani zmiany danych na nowego właściciela auta? czyli zadzwonił na infolinie i powiedział "sprzedałem auto, nara"??
jeśli nie podasz danych potrzebnych do rekalkulacji to umowa nadal będzie widniała na poprzedniego właściciela ale będzie ważna


@mfind: bzdura, na podstawie informacji od sprzedającego (najczęściej umowa sprzedaży) zostanie przepisana w systemie TU i w UFG
@Jestem_Tutaj: Czyli Twoim zdaniem zarejestrowana zmiana właściciela w systemie TU i zgłoszenie zmian do UFG to już przepisana polisa? Klient nadal ma kwity na poprzedniego właściciela. Myślisz, że z punktu widzenia klienta to już załatwiony temat?
@Jestem_Tutaj: a w tym co zacytowałeś, to co nie gra? czy tam jest info odnośnie tego, że nie może jeździć? chyba wręcz przeciwnie, podkreśliłem nawet:

ale będzie ważna


tylko, że:

Klient nadal ma kwity na poprzedniego właściciela