Wpis z mikrobloga

Na początku roku postawiłam sobie wyzwanie jak największej ilości przeczytanych książek. Z racji, że moja biblioteczka powoli się kurczy, zwracam się do Was.
Nie patrząc na gatunek (ale pomijając książki stricte zawodowe typu mechanika czy fizyka kwantowa), jakie tytuły są godne polecenia? Czy istnieje książka, której lektura skłoniła do głębszych przemyśleń lub wywróciła dotychczasowy światopogląd? Czy znacie powieść pobudzającą wyobraźnię, wciągając przy tym na długie godziny? Fantastyka, romans, horror czy kryminał - biorę wszystko!

Z góry dziękuję ʕʔ

#ksiazki #wyzwanieksiazkowe #czytajzwykopem #pytanie
  • 55
  • Odpowiedz
@Ineedtochillout: Król szczurów James Clavell,
Oddział chorych na raka Aleksandr Sołżenicyn Rozmowy z katem Kazimierz Moczarski.
Ogólnie polecam, przy drugiej można można się pochorować (zdanie niektórych osób).
  • Odpowiedz
@Ineedtochillout: Wszystkie książki Jaume Cabre. Na początek najlepsze moim zdaniem " Wyznaję", z literatury rosyjskiej może "Doktor Żywago", albo "Życie i los" Grossmana. Obie niedawno skończyłem i polecam chociaż ta druga to dosyć gruba. Mogę również polecić książkę gruzińskiej autorki Haratischwili "Ósme życie". 2 tomy oba gienalne. Opowiada historię pewniej gruzińskiej rodziny które rozgrywają się przez cały wiek XX. Hmm dużo moge polecić ale tak na szybko jeszcze "Wojna i
  • Odpowiedz