Wpis z mikrobloga

Za dzieciaka wmawiają Ci, że szkolne urwisy będą żyły w biedzie, kopać rowy itp. A Ty stulej bez znajomych, idź do książek, będziesz miał świetlaną przyszłość.
Rzeczywistość jest taka, że w dorosłym życiu "urwisy" świetnie bawią się dalej, ruchają, mają wspomnienia, a przegrywy wegetują i się staczają, cześć z nich może i coś zarabia, ale to nie daje nawet namiastki normickiego życia.

#przegryw #tfwnogf #stulejacontent
  • 65
  • Odpowiedz
@Mocniejpliss W domyślę to nie chodzi mi o urwisy w sensie jakiejś patologii no bo tu wiadomo, choć i oni często gęsto mają szczęśliwsze i ciekawsze życie od przegrywa. Chodzi mi tutaj o takich urwisów cwaniaków, którzy wiedzą gdzie jest mniej więcej granica, a do tego są dość mądrzi, ogarnięci, lepiej predystynowani fizycznie i przede wszystkim socjalnie.
  • Odpowiedz
i taki dynamiczny Sebol teraz albo ma własny biznes w stylu warsztatu lub firmy budowlanej albo jest gdzieś kierasem bo dobrze umie je*ać ludzi i wszyscy się go słuchają


@Pan_Wiechu: Dokładnie tak! Tak zawsze było, jest i będzie. Kujony, "piątkowi" uczniowie kończą jako etatowi pracownicy z przeciętnym wynagrodzeniem i nudnym życiem. A "szkolne cwaniaki", "trójkowi" uczniowie i wagarowicze itp, zwykle kończą jako prowadzący własne biznesy, zarabiając dobre pieniądze i bawiąc
  • Odpowiedz
@Djapko ja to z siebie tak kisnę jak przypomne sobie gadanie ludzi wokół, żebym się uczył, skończył studia to wtedy będzie mi łatwiej. Dałem się nabrać xD.
  • Odpowiedz