Wpis z mikrobloga

Dobra. Wpłaciłem około 1k w grudniu 2017, zrobiłem z 5 - 10 transakcji między 100 a 500 zł
Oczywiście bitkojn jebnął i mam strate
Czy jeżeli nie rozlicze PCC w tej sytuacji (chyba i tak już jest za późno na to tak ? ) to będę przestępcą i wsadzą mnie do więzienia ? Co mi grozi w najgorszym wypadku ?
#kryptowaluty
  • 15
@Rzodkiewkar: @dla_zabawy w przypadku krypto nie ma znaczenia granica 1000zł, było to juz tłumaczone. Ponadto, minimalna kwota rozliczania PCC to 50zł.
A co do PCC, możesz rozliczać, ale podobno do każdego powinieneś dołączyć czynny żal, gdyż na rozliczenie tego podatku masz 14 dni.
@eshabe: No własnie o to pytam czy masz orzeczenie MF że BTC nie jest rzeczą ruchomą?

Ja jestem w stanie BTC pod definicje podciągnąc

Rzeczą ruchomą lub przedmiotem jest także polski albo obcy pieniądz lub inny środek płatniczy, środek pieniężny zapisany na rachunku oraz dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach, albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce.
@mm27_: Nie upieram się że tak jest, widziałem wiele opisów że nie mogą być rzeczami ruchomymi bo są wirtualne. Dlatego dałem przykłada z paper wallet gdzie mam wydrukowany klucz prywatny i publiczny