Wpis z mikrobloga

Tysiące młodych ludzi próbowało się bawić w inwestowanie, próbowało pomnażać swój z reguły malutki kapitał, uczyć się into giełdy i jeszcze chcą ich za to ukarać. Ja #!$%@?ę. Nawet jeśli to jest fake news to i tak "zrobi swoje". Mogę się tylko domyślać co się dzieje w domach takich licealistów z ojcami januszami. Stres, nerwy, awantura. Chrum chrum puścisz nas z torbami, łostrzegałem cie!!!

A później marzeniem większości jest praca w zachodniej korporacji za 800 euro zamiast własnej działalności czy różnej przedsiębiorczości. Polak ma #!$%@?ć i stulić pysk. To jest smutne.

#bitcoin #kryptowaluty #polska #wykop
  • 21
@SzalonyFanMalysza: No i o co ten ból dupy? Przecież to było wiadome od początku. Śmieszą mnie te wszystkie wpisy o tym, jak to ktoś kupił pół bitcoina i już uważa się za przyszłego milionera. Prawda jest taka, że bitcoin to jeden wielki eksperyment i nie zastąpi prawdziwego pieniądza, bo ludzie nie lubią drastycznych zmian. Znaleźli się janusze biznesu, którym nie chce się tyłka ruszyć do pracy, tylko siedzi w internecie umierając
@SzalonyFanMalysza: Dla mnie zastanawiające jest, jak szybko to wszystko się potoczyło. Tyle jest problemów na świecie ciągnących się od dziesięcioleci i rządy niby coś robią, a nie robią, bo to się nie da, bo skomplikowane.
A tu nagle zrobił się boom na kryptowaluty, zaczęły zdobywać popularność i podkopywać pozycję światowej finansjery. No i tego było za wiele, już szybko konferencje, dyrektywy, ustawy, kampanie medialne zdusić to jak najszybciej w zarodku i
@SzalonyFanMalysza: Nie porównuj spekulacji na kryptowalutach, które jedynie zużywają energię gdy tymczasem reszta planety stara się je ograniczyć, do prowadzenia działalności, która wytwarza realne dobra i usługi z korzyścią dla społeczeństwa.

Owszem na problemy z PCC które na nich spadły sobie ci ludzie nie zasłużyli i miejmy nadzieję, że zostanie uchwalona jakaś ustawa która z mocą wsteczną zwolni ich z tego podatku, ale też nie róbmy z nich jakichś pionierów biznesu
@lewoprawo: mówisz, że krypto cokolwiek podkopały?
To powiedz mi kolego, jaka była łączna wartość transakcji kryptowalutami, których celem NIE był handel samą walutą, tylko zwykła wymiana handlowa?
Przecież to jakiś promil promila, bo nikt o zdrowych zmysłach nie używałby waluty, które kurs rósł w kosmicznym tempie jako środka płatniczego, bo to zwyczajnie się nie opłacało.

Bitcoin nie ma sensu jako środek płatniczy, bo w przypadku faktycznej popularyzacji, miałbyś galopującą, samonapędzającą się