Wpis z mikrobloga

Czegos nie czaje, kupilem kiedys BTC, stracilem na nich i teraz leza (1/2 wartosci ktora kupilem). Czy ja musze placic od tego podatek? Prawo dziala wstecz teraz czy cos zle zrozumialem?
#bitcoin
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prawo dziala wstecz teraz czy cos zle zrozumialem?


@JakubPogromca: Prawo podatkowe jak najbardziej dziala wstecz, ale tu nie masz tego problemu. Prawo sie nie zmienilo, od kupna musiales placic PCC, to ze nikt tego nie robil nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
co taki passive aggressivejestes


@JakubPogromca: To chyba nie do mnie, ja sie pytalem @69btc ktore konkretnie prawo zmienilo sie od PCC.

sie do 5 lat wstecz musze znalezc i zaplacic od tego podatek?


@JakubPogromca: Tak z odsetkami i najlepiej czynnym zalem i trzeba sie liczyc ze zal moze nie zostac uznany i dostaniesz grzywne.
  • Odpowiedz
@Ojjojo: w Polsce nie trzeba zmieniać artykułów żeby zmienić obowiązujące prawo. Wystarczy ogłosić tzw. interpretację. W Polsce prawem nie jest to co napisane tylko to co komuś się wydaje, że napis oznacza (interpretacja).
  • Odpowiedz
@69btc: Nie krec, mowisz ze prawo dziala wstecz to ktore prawo sie konkretnie zmienilo?

PCC obowiazywalo od "zawsze", to ze komus sie zdawala ze btc nie podlega pod to to tylko i wylacznie jego mylne przekonanie.
  • Odpowiedz
@Ojjojo: a nie sorry, lacznie 1200-1300 a najwiekszy zakup to chyba 700zł, kurde tak dawno to bylo ze nie pamietam :/ Jesli jestes w temacie to moglbys powiedziec jak przy tych 2 scenariuszach wyglada moja sytuacja XD w sensie czy musze sie martwic
  • Odpowiedz