Wpis z mikrobloga

Mirki chce zmienić zawód bo pracuje od 10 lat głównie jako pracownik biurowy + kontakt z klientem,zastanawiam się nad operatorem cnc jaką wiedzę muszę zdobyć by móc wejść w tą branżę.Problem jest taki,że jestem po ogólniaku i nie mam żadnej wiedzy technicznej a chciałbym zmienić coś w swoim życiu bo aktualnie czuję,że się nie rozwijam a praca którą wykonuje przynosi mi jedynie frustracje.
#cnc
  • 10
@Hafr: Tzn. Zostaniesz operatorem i na tym skończysz, jeżeli nie miałeś żadnego technicznego doświadczenia (chociażby majsterkowania). Praca jest ciekawa, ale żmudna. Żeby się rozwijać trzeba umieć rozwiązywać nietypowe problemy. Np. masz zrobić otwory na całej powierzchni prostokąta blachy. Po pierwsze trzeba przymocować materiał tak, żeby narzędzie nie uderzyło w mocowanie, po drugie zamocować narzędzie, po trzecie ustalić punkt bazowy, uruchamiasz program po czym okazuje się, że blacha się przesuwa i wygina;
@Erk700: Nie zgadzam się, że na tym skończy :). Pracuje w zawodzie od 3lat zaczynałem jako operator a za miesiąc wskakuje na stanowisko Technologa/Programsity. Liczą się chęci i zaangażowanie jeśli zobaczą ze się stara i rozwija to sami coś zaoferują, chyba ze to typowa produkcja ale logiczne, ze nikt kto chce się rozwijać nie pójdzie do fabryki w której będzie stał jak robot.
Ps. Tez jestem po ogólniaku( ͡° ͜
@Hafr: Jeżeli chcesz:
-bardzo często pracować na 3 zmiany
-chodzić śmierdzący, uwalony w oleju i pyle
-być często pokaleczony, poobijany i z bolącymi plecami od dźwigania często ważącymi ponad 50 kg detali
-traktowany jak „przyglupi robol bez szkoły”
-często poganiany bo terminy gonią, pan od zamówień hehe zapomniał ze jutro ma być wysyłka, ale jak się nie wyrobisz to Twoja wina
- zmuszany do pracy jak nie masz narzędzi i środków
@chaberr: nie interesuje mnie ile kiedyś zarabiałeś, mowie o tym ile zarabia się teraz. Nie tak dawno sam wspomniałeś że jak przegladasz oferty pracy w Polsce to widzisz po 18 złotych brutto, czyli 2250 zł na reke przy 160 godzinach pracy. Uważasz ze to jest uczciwa stawka?