Wpis z mikrobloga

Nie samym webem żyje człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Piszę sobie apkę desktopową do prowadzenia/zarządzania budżetem bo gdzieś mi kasa idzie ale nie wiem gdzie
¯_(ツ)_/¯
Na dysku google mam odpowiednio sformatowany dokument google-sheet i z telefonu dodaje sobie wpisy ale potrzebuję czegoś do wyświetlania jakiś statystyk itp więc stąd apka. Stwierdziłem, że nie będę używał zewnętrznych gotowych kontrolek tylko sam wszystko napiszę i właśnie zmajstrowałem 3 kontroli do wykresów - pomyślałem, że się pochwalę wynikami


#programowanie #csharp #wpf #dotnet
źródło: comment_smRJrquNz8pBUm2wjLRLt7qP8VdJ1Jdd.gif
  • 12
@LeopoldStuff: bo to po prostu nieczytelne. Jeszcze animacja wykresu spoko, ludzie takie pierdoły lubią, ale cała reszta to niepotrzebny szum, który tylko zaciemnia dane, które Cię interesują. Przez 5 min będą się cieszyć, a potem będzie ich #!$%@?ć :)
@Yahoo_: no może i coś w tym jest ( ͡° ͜ʖ ͡°), tzn według mnie przeźroczystość jest takim właśnie niepraktycznym gadżetem plus efekt świecenia a poza tym raczej ok - kwestia tylko dobrania odpowiednich kolorów plus czcionki
@LeopoldStuff: ja tam widzę prawie same niepotrzebne gadżety w tym UI :D. Tak jak mówię jako ćwiczenie bardzo spoko, bo uczysz się i elementy możesz wykorzystać w rzeczywistych apkach, ale wolałbym prostszy, bardziej przejrzysty UI jeśli byłbym użytkownikiem.
@bacteria: tylko skromny szkielet UI'a jak już, a chodziło mi głównie o pokazanie kontrolek wykresów bo nie jest to taka prosta sprawa.

Na co dzień pracuję/pracowałem przy dużych apkach typu LOB i skali enterprise i takich drobnych pobocznych projektów nie wrzucam do CV bo nie muszę ale pociągne temat ...
Jakbym jak miał rekrutować kogoś ze znajomością WPF'a bez dużego wcześniejszego doświadczenia z tą technologią to bardzo chętnie zobaczyłbym nawet taki