Wpis z mikrobloga

#bialystok #courtwatch #prawo #studbaza

Mirki i Mirkówny, jeśli byłby ktoś z Was zainteresowany to 9 kwietnia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, w godzinach 15.00-16.30 odbędzie się szkolenie dla Obserwatorów naszej Fundacji - Court Watch Polska. Najogólniej rzecz ujmując Fundacja działa na rzecz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa - główną osią działań jest obserwacja rozpraw/posiedzeń sądowych, tworzenie raportów z obserwacji, co potem staje się częścią raportu rocznego z obserwacji prowadzonych w całej Polsce..

(ostatni raport 2016/2017 ---------------> https://courtwatch.pl/wp-content/uploads/FCWP2017_raport.pdf).

...oczywiście nie tylko, ale nie ma sensu rozpisywać się tutaj - więcej informacji znajdziecie na stronie: www.courtwatch.pl

Same zapisy na szkolenie prowadzone są o tutaj ------> https://courtwatch.pl/wolontariat/zapisy/
Na szkolenie można przyjść, i nie trzeba od razu stawać się Obserwatorem - zapisanie na szkolenie nie równa się automatycznej wiążącej deklaracji, bez stresu. Szkolenie nic nie kosztuje, nie jest też wymagana jakaś super wiedza z zakresu prawa - oprócz studentów prawa, administracji, są też socjolodzy, politolodzy, kulturoznawcy, słowem: sól tej ziemi


Ja sam działam w Fundacji już czwarty rok, w Fundacji bezproblemowo - i bezstresowo - zrobiłem praktyki( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkolenia są co do zasady organizowane odgórnie - ale jeśli ktoś chciałby zostać indywidualnie przeszkolony, to też jest taka możliwość (nie tylko w Białymstoku, ale też w Krakowie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i wielu innych miastach).

To chyba tyle. Zapraszam w imieniu oddziału białostockiego.
a.....e - #bialystok #courtwatch #prawo #studbaza

Mirki i Mirkówny, jeśli byłby kt...

źródło: comment_IDLdGQmFRIjgw0wbXxkEHWmk4we0PMuV.jpg

Pobierz
  • 4
@albert-penrose: To polecam rozprawy w XI wydziale cywilnym sądu rejonowego w Białymstoku. Zwłaszcza u przewodniczącego wydziału oraz dwóch pań sędzi, których z uprzejmości nie wymienię z nazwiska. "Wysoka kultura osobista" tego pierwszego oraz "ogromne kompetencje" tych pozostałych sprawiają, że hasła partii rządzącej o "nadzwyczajnej kaście" są tak popularne wśród podsądnych i nie tylko.
@Kotek_Karolek: Pewną istotną częścią naszych raportów jest właśnie sposób odnoszenia się sędziego do stron/świadków/publiczności. Sam byłem parę razy świadkiem traktowania stron/świadków z buta. Zawsze zachęcam strony do nagrywania rozpraw. Zresztą - sama moja obecność, gdy sędziowie wiedzieli, że jestem z Fundacji, nieco ich temperowała - nie raz i nie dwa zdarzały się takie sytuacje, że któraś ze stron dziwiła się, jak to nagle sędzia w porównaniu do poprzednich posiedzeń, stał się
@Kotek_Karolek: Wierzę w to, że oprócz tego, że doraźnie, to poprzez raporty, współpracę zarówno z Ministerstwem Sprawiedliwości jak i np. ze Stowarzyszeniem Sędziów IUSTITIA, działalność edukacyjną - gdzieś tam w świadomości zarówno gości w sądzie, jak i gospodarzy, będzie kiełkować jakaś zmiana. Ale wg mnie naprawdę nie jest tak źle. Jeśli natomiast chciałbyś zrobić swoje własne obserwacje, chcoiażby tego wydziału o którym pisałeś wyżej - przyjdź na szkolenie, zapisz się do