Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia
witam mirki i mirabelki.
Mam taką sytuację mój wujek zalał sąsiadowi mieszkanie. Pękł mu wężyk z toalety. A on jest niepełnosprawny i głuchy i nie słyszał.
Mam jutro jechać do sąsiada zobaczyć szkody podobno 3 pomieszczenia chociaż łazienkę ma wykafelkowaną a woda leciał nie mocno kolo 4h.
"Jego siostra mi przekazała, że gościu powiedział "biorę ekipę remontową i że ona ma za to zapłacić" zwłaszcza, że mu mówiła, że będzie w miejscowości wujka dopiero za tydzień. I wydaje mi się, że chce ją wyciulać.

- mam jechać tam zrobić zdjęcia a następnie co ? zaproponować mu jakąś kwotę ?
Jak się wycenia takie coś ?
wlicza się w to robociznę ? czy tylko materiały ?
Bo jak on sobie zrobi 3 pokoje to pewnie będzie koło 2-3 tyś.
  • 16
@krzysztofu: Ale tak serio - jak myślisz, że za zalanie facetowi 3 pokoi i łazienki zapłacisz mu tylko 2-3 tysiące to chyba cię powaliło(ʘʘ)

wlicza się w to robociznę ? czy tylko materiały ?


@krzysztofu: Oczywiście, że materiały + robocizna + za zniszczone rzeczy, a nie tylko remont. Np. jak dywany będą wymagały prania bo zalała je farba ściekająca ze ściany to też za to musisz
@krzysztofu: Jakby się okazało, że wujek ma ubezpieczone swoje mieszkanie, to zwróć uwagę, czy jest tam dodatek "OC w życiu prywatnym" - takie coś pokrywa koszty zalań sąsiadów, itp. Jeśli nie ma, to niestety z własnej kieszeni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
chodzi mi bardziej o to jak rozegrać tą sprawę jeśli się okaże, że są tylko zacieki na suficie a jak jeśli jest coś więcej.
W ogóle dzisiaj do mnie ciotka zdzwoniła a ten wężyk tydzień temu wymieniałem więc trochę nie halo.
@atestowanie2:
chodzi mi bardziej o to jak rozegrać tą sprawę jeśli się okaże, że są tylko zacieki na suficie a jak jeśli jest coś więcej.


@krzysztofu: Ogólnie jak sąsiad pozwoli to rób zdjęcia wszystkich uszkodzeń jak również braku uszkodzeń. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie uszkodzenia są widoczne na drugi dzień po zalaniu - np. panele podłogowe (jak były chociaż troszkę zalane to woda pod nie podeszła i teoretycznie zaraz po wytarciu wydają
zacieki na suficie


@krzysztofu: Aha - jeszcze odnośnie zacieków na suficie - jeżeli sufit jest podwieszany, a już w szczególności jeżeli jest w nim wbudowane oświetlenie to nawet przy samych zaciekach i tak należy całość rozebrać, wymienić regips i zrobić od nowa.
@tutanota: różnie, zależnie od towarzystwa i sumy ubezpieczenia (może być na 20, na 50 tys, albo jeszcze więcej). Myślę, że tak od około 30 zł dopłaty do ubezpieczenia nieruchomości.