Wpis z mikrobloga

Są na świecie rzeczy, których nie rozumiem i jedną z nich jest fascynacja burzami, obserwowana też na mirko. Trafiam na wpisy, że ooo jak fajnie, idzie burza, nie mogę się doczekać burzy, o jak by fajnie było jak by były burze, niech będą jak największe burze.

Ja wiem, że to fajnie wygląda, są wyładowania, jest efektownie. Ale jako człowiek dorosły i świadomy następstw pewnych zjawisk, nie mogę zapomnieć, że burze to przede wszystkim potencjalne ogromne problemy, straty finansowe, zniszczenia, utrudnienia, a nawet zagrożenie życia dla wielu osób.

Może mam takiego pecha, a może klimat się zmienia, w każdym razie nie kojarzę dawniej takiej ilości burz, jakie spotykam ostatnio. Zeszłoroczne wiosna i lato to ciągle zmaganie się ze skutkami zjawisk atmosferycznych. Połamało mi drzewa, uszkodziło dach, zniszczyło elementy architektury ogrodowej. W sumie straciłem parę tysięcy złotych na usuwanie skutków burz i wiatrów. Kolega płacił za wybitą szybę i wgniecenia na samochodzie. Znajomemu drzewo zwaliło się parę centymetrów od jego głowy, jak próbował zabezpieczać swój dobytek. A to wszystko przecież drobnostki. Nie policzę nawet ile zerwanych linii wysokiego napięcia spowodowało przerwy w dostawie energii i wymierne straty, ile przewróconych słupów, zerwanych trakcji, zatrzymanych pociągów, samochodów, ile interwencji miejskich służb. Koszta tego są niebagatelne i ponosimy je pośrednio wszyscy.

Żyjemy w takim klimacie, że burze mimo wszystko nie są aż tak gigantycznym problemem, ale ciekawe czy tak samo byście mówili "o jakie fajne tsunami, jakie zajebiste fale, niech przyjdzie tsunami!". Albo "o jakie zajebiste tornado, mogłoby tak porządnie przywalić i zrównać z ziemią miasto!".

Rozumiem, fajnie wyglądają pioruny i w ogóle. Jak już są, to można się pozachwycać czy zdjęcia porobić. Ale życzyć sobie i innym gwałtownej burzy? Nie rozumiem.

Wołam @Kruchevski, bo szanuję wiedzę i fajne prognozy, może wytłumaczysz skąd ta fascynacja? ;)

#burza #burze #pogoda trochę #boldupy i #gorzkiezale
  • 8
@Ragnarokk: No dobra, ale fascynujesz się morderstwami już popełnionymi i katastrofami, które już się wydarzyły, a nie myślisz sobie "oj żeby tak jakiś seryjny morderca zabił tak ze 20 niewinnych osób, ale by było fajnie!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jamtojest: fascynacja może stąd, że pomimo tak zaawansowanych technologii, lotów w kosmos itp. nadal nie są poznane wszystkie mechanizmy stojące za powstawaniem tych wspaniałych, ale i niebezpiecznych zjawisk. Interesuje się nimi coś koło 8 lat, może nawet więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) W naszym kraju istnieje potrzeba ostrzegania mieszkańców przed groźnymi zjawiskami w postaci rzetelnych prognoz. Dziele się swoją wiedzą nabytą przez ostatnie lata i z obserwacji
Kruchevski - @jamtojest: fascynacja może stąd, że pomimo tak zaawansowanych technolog...

źródło: comment_Jge7DjbtfoqmE4wnssvLr3RAiyLNXnos.jpg

Pobierz