Wpis z mikrobloga

Wspominałem już, że Xenoblade Chronicles 2 to #!$%@? majstersztyk? ;)
To jedna z niewielu gier z ostatnich 10 lat, które po latach będę wspominać tak ciepło, jak teraz wspominam FF9 i Chrono Cross. A jeszcze jej nawet nie skończyłem :P

Dosłownie podoba mi się tu wszystko: postacie, fabuła, muzyka, klimat, grafika, system walki, mnóstwo zbieractwa, cut-scenki i choreografia walk w nich, po prostu wszystko.
Jedyne, co mogłoby zostać ulepszone, to żeby gra śmigała w pełnym 1080p (albo i wyżej) i 60fps :P
Nie zdziwiłbym się, jakby za kilka lat wyszedł remaster na kolejną generację ;)

Poniżej grube spoilery, więc jeśli nie dotarliście do 7 chaptera lepiej nie klikajcie ;)




#nintendoswitch #xenobladechronicles2
  • 22
@epi: Team może mieć zawsze do 3 osób. W menu Characters klikasz X, gdzie możesz zmieniać kolejność za pomocą A lub dodawać/odejmować Driverów też Xem.


A z ogólną oceną się nie zgodzę, gra mi się co prawda podobała ale IMO jest mocno niedopracowana. Angielski dub już pominę, bo nie mogłem się do niego zmusić i grałem z oryginalnym, ale zrozumienie paru pojedynczych japońskich słów + research w internecie pokazały mi jak
A z ogólną oceną się nie zgodzę


@szczompaj: nie zgadzasz się, że gra mi się podoba? ;)

Angielskiego dubbingu nawet nie biorę pod uwagę przy ocenie, bo go nie używam i uważam za absurdalny fakt, że on w ogóle istnieje :P

A jedyne niedopracowanie, do którego przyczepienie się jest moim zdaniem zrozumiałe, to właśnie zbyt agresywne spadki rozdzielczości, zwłaszcza w trybie przenośnym. Innych problemów nie zauważyłem, albo nie były dla mnie
@epi: Za Twoją ocenę uznałem

Wspominałem już, że Xenoblade Chronicles 2 to #!$%@? majstersztyk? ;)


i z tym właśnie się nie zgodziłem. A w handheldzie już jest taka rozdzielczość, że nie wiem czy może jeszcze bardziej spaść :P
@szczompaj: no cóż, dla mnie to nadal majstersztyk i ewentualne drobne niedogodności tego nie zmienią ;)

gdzie możesz zmieniać kolejność za pomocą A lub dodawać/odejmować Driverów też Xem.


@szczompaj: zmieniać mogę, ale dodawać już nie :/

@epi: Po lewej masz aktywnych Driverów, po prawej nieaktywnych. Podświetlasz któregoś z tych po prawej i po kliknięciu X powinno go dodać do aktywnych. Wydaje mi się, że powinno to działać od razu, ale może rzeczywiście będzie dostępne dopiero potem.
@szczompaj: Napisy angielskie są tylko transkrypcją angielskiego dubbingu, więc trudno żeby zgadzały się w 100%, też wolałbym żeby były osobne, no ale trudno. Niedopracowana jest z całą pewnością, ale moim zdaniem można przymknąć oko na pewne niedociągnięcia, bo całość jest świetna. @epi: Moja ulubiona gra na Switcha, ex aequo z Odyssey, liczę że SMTV i Octopath będą na podobnym poziomie.
  • 0
@Agnaktor SMTV?

Co do Octopatha, to już demo było świetne. Raczej wątpię, żeby grę skopali. Ale dla mnie chyba Xenoblade'a nie przebije ;)
@epi: Jak się prezentuje 2 przy jedynce (na 3DSa jeśli to ma jakieś znaczenie), dużo stracę jeśli zacznę od 2?
Dwójka od dwóch tygodni stoi na półce ale trochę boję się za nią zabrać xD
@epi:
Kurcze mam tak samo... Gra miałaby 10/10 ale ma też spore wady:
- kompletnie skopany system nawigacji. Mapa, minimapa oraz kompas kompletnie skopane. Już dawno nie widziałem tak zrytego systemu nawogacji w grze. W nowych lokacjach sporą część czasu spędzamy na wyszukiwaniu drogi do celu. Jest to po prostu źle wykonane, nieintuicynie. Nie wspominając o...
- tragicznym enemy placemencie. "O endgame'owy, boss biegający po startowej lokacji który zgarnia aggro z
- kompletnie skopany system nawigacji. Mapa, minimapa oraz kompas kompletnie skopane. Już dawno nie widziałem tak zrytego systemu nawogacji w grze. W nowych lokacjach sporą część czasu spędzamy na wyszukiwaniu drogi do celu. Jest to po prostu źle wykonane, nieintuicynie. Nie wspominając o...


@miltek: no nie jest to może najlepsza mapa w historii gier, ale nie przesadzajmy też w druga stronę ;)
ja się przyzwyczaiłem dość szybko i nie stwarza mi
@epi a ja z XC2 mam taki sam problem jak z serią Mass Effect, której fabułę ubóstwiam, ale nienawidzę w nią grać. I tak samo tutaj, fabuła jest świetna, ale tak naprawdę to co robię od paru dziesięciu godzin to biegam od filmiku do filmiku byle pchnąć fabułę dalej.

Walki są też ciekawe, ale po takim czasie się nudzą, bo ile można trzepać combosy.