Wpis z mikrobloga

Jesteś ateistą (lub szerzej: niekatolikiem) i idziesz ze święconką do kościoła, żeby nie robić przykrości rodzinie, albo z tego samego powodu śpiewasz kolędy na wigilii? Hehe, GIMBOATEIZM! Co tam, dorosły człowiek mamusi się boi? Zero godności. Jak można być taką nieasertywną cipą? xD

Jesteś ateistą (lub szerzej: niekatolikiem) i nie idziesz ze święconką do kościoła i nie śpiewasz kolęd na wigilii (i nie chrzcisz dziecka, i nie posyłasz go do komunii)? GIMBOATEIZM! Przecież dla ciebie to tylko zwykła woda i zwykłe piosenki, to czemu robisz mamie przykrość, typie? Musisz się tak popisywać i narzucać innym swoje poglądy?

Cechami, których najbardziej nie lubię u (niemałej, przynajmniej ekstrapolując z wykopowej próby) części wierzących, są hipokryzja oraz czepianie się innych, byle się przyczepić i "udowodnić" swoją wyższość moralną. Widać je bardzo często, szczególnie u młodej, zmaskulinizowanej prawicy, która uwielbia stosować podwójne standardy. Ale dzisiaj skupmy się na jednym pytaniu: jak, zdaniem gimbokatolików, powinien zachowywać się niekatolik w czasie tych czy innych świąt, aby nie dorobić się miana "gimboateisty"?

#ateizm #bekazkatoli #katolicyzm #neuropa
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@alkan kogo obchodzą opinie internetowych pieniaczy? Oczywiście, że ludzie będą krytykować bo to im sprawia radość, czują się lepiej. Tak samo jak oglądając w telewizji jakieś programy o patologii czują się lepsi, połechtają własne ego.
  • Odpowiedz
@alkan: ja tam lubię chodzić ze święconką do kościoła, bo w przeciwieństwie do ludzi na ulicach wszyscy się uśmiechają, zawsze trafi się jakaś ładniejsza dziewczyna na której można zawiesić oko, a i dzieciaki nie hałasują i są bardzo grzeczne, co w pewien sposób jest bardzo ciekawym zjawiskiem w Polsce xD

@Lawrence_z_Arabii: pamiętam tamten wpis i lakukaracza ma rację, że ludzie najczęściej modlą się o sprawy, na które sami
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Ja tu nie widzę wyśmiewania ludzi modlących się pod tym tagiem, co raczej krytykę intencji tych modlitw. I nie widzę tu też czepiania się, że "o zgrozo, modlili się pod tym tagiem", tylko suche "zrobiłem zestawienie z tagu", prawdopodobnie dlatego, że jest to w zasadzie publicznie dostępna internetowa baza intencji.
  • Odpowiedz
pamiętam tamten wpis i lakukaracza ma rację, że ludzie najczęściej modlą się o sprawy, na które sami mają lub mogą mieć silny wpływ.


@sing: Dlatego się o nie modlą, bo chcą przy tym pomocy.

Wytykanie ludziom powodów modlitwy na tagu służącym do modlitwy jest wybitnie gimboateistyczne.
  • Odpowiedz
Ja tu nie widzę wyśmiewania ludzi modlących się pod tym tagiem, co raczej krytykę intencji tych modlitw.


@Szysznik: To jest komentarz, z tego samego wpisu. Tu też nie ma wyśmiewania się?

I nie widzę tu też czepiania się, że "o zgrozo, modlili się pod tym tagiem", tylko suche "zrobiłem zestawienie z tagu", prawdopodobnie dlatego, że jest to w zasadzie publicznie dostępna internetowa baza
L.....i - > Ja tu nie widzę wyśmiewania ludzi modlących się pod tym tagiem, co raczej...

źródło: comment_Wvn2cKGJaKPVyLCoxupgKviSsvoK7qWy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@alkan: Katolik czy ateista to w pierwszej kolejności powinien szanować drugiego człowieka ale nie tylko od święta ale każdego dnia. Nie #!$%@?ć się w jego życie z butami i mówić mu co ma robić. Nie jestem zbyt wierzący, do kościoła chodzę chyba tylko na rocznicę śmierci ludzi mi bliskich (no i na jakieś "imprezy okolicznościowe" - ślub, chrzest itd) ale mogę święcić pokarm bo to spoko tradycja, kolędę zaśpiewam i
  • Odpowiedz
@alkan Ja uważam, że nie ma nic złego w kultywowaniu tradycji, mimo niebycia katolikiem. Fakt, że są to wtedy takie puste gesty, ale tradycja jest tradycja i ogólnie nie ma w tym nic złego czy 'gimbusiarskiego'. Żeby było jasne, z jakiej pozycji mówię, jestem praktykującym katolikiem przywiązanym do tradycji katolickiej.
  • Odpowiedz
  • 1
@alkan nie czaję, jak można interesować się tym co kto robi XD jestem wierzącym, i mam gdzieś czy ktoś coś robi na pokaz, "od święta" czy też w ogóle tego nie robi ;) Mam swoje życie i mam gdzieś co kto robi ze swoim, polecam taki stan ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alkan: aż sam chciałem dzisiaj dodać taki wpis xD niewieloma ludźmi gardzę, ale debilami, których opisałeś w poście, to zdecydowanie.
  • Odpowiedz
@alkan:

Haha ale ci ateiści to są debile, skoro nie ma boga to kto stworzył wszechświat!!11oneone


Takie wątki nie powstają. Powstają natomiast "Hehe jacy ci katolicy gupi kto wierzy w niewidzialnego pana!", dostają odpowiednią do tego poziomu odpowiedź, i co? Teraz płaku płaku bo wyzywają od
  • Odpowiedz
Haha ale ci ateiści to są debile, skoro nie ma boga to kto stworzył wszechświat!!11oneone

Takie wątki nie powstają. Powstają natomiast "Hehe jacy ci katolicy gupi kto wierzy w niewidzialnego pana!"


@parhelia: Mylisz się. Prawicowe portale, prawicowi politycy i duża część kościelnych hierarchów co i rusz nazywają niekatolików "niszczycielami cywilizacji", "zagrożeniem dla rodziny", "burzycielami tradycji i tożsamości narodowej", nie mówiąc nawet o "holokauście zarodków", "aborcyjnych morderczyniach". itd. Skromna reakcja w
  • Odpowiedz
@alkan: ja to bym chciał, żeby się katolicy (i przedstawiciele innych odłamów chrześcijaństwa też) odchrzanili od ateistów i nie próbowali im ustawiać życia, czy to pod swoją wiarę, czy to pod "a co sąsiedzi powiedzo".

Ale też z drugiej strony chciałbym, żeby co niektórzy ateiści przestali obrażać wierzących, nazywać ich wiarę "bajeczkami" i próbować udowadniać na siłę, że Boga nie ma.

No chciałbym. Ale głąby są po obu stronach, na
  • Odpowiedz
@parhelia: Zgrabnie pominąłeś kościelnych hierarchów, których słyszysz, czy tego chcesz, czy nie, oraz prawicowych polityków, którzy ustalają prawa, zgodnie z którymi masz żyć. :)
  • Odpowiedz
@alkan: >Zgrabnie pominąłeś kościelnych hierarchów, których słyszysz, czy tego chcesz, czy nie
A to ciekawe że tak twierdzisz. Mieszkam w Polsce, a jedyny moment kiedy o nich słysze to jak ktoś z lewej strony ma ból dupy o nich. No, ale pewnie wiesz lepiej niż ja.

oraz prawicowych polityków, którzy ustalają prawa, zgodnie z którymi masz żyć

Tu prawda, ale w kontekście religijnym? Nie przypominam sobie. Najwięcej o takich pierdołach
  • Odpowiedz