Wpis z mikrobloga

@poirytowanyWykopowicz: być może nie jest to najlepszy agregat do zastosowań domowych. Nie ma tam nic napisanego o tym czy daje sinusoidę czy - co bardziej prawdopodobne - sinusoidę modyfikowaną.

Jeżeli generator nie zasila wielu urządzeń, pracuje na wolniejszych obrotach.

Sprzedawcy również dopisują do swoich agregatów że, posiadają AVR - (stabilizator napięcia) co jest nieprawdą, agregaty na aukcjach posiadają regulator napięcia, nasz również.


Być może nie ma on też stabilizacji częstotliwości, a
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: na początku gdy podłączyłem pod niego halogen 150W (bezpośrednio w gniazdo agregatu) to migało (jak to białe światło co nieraz na dyskotekach jest). Gdy obciążyłem go czajnikiem elektrycznym w drugim gnieździe (1200W) to wtedy migania już nie było. Wyczytałem gdzieś, że winien jest temu AVR na samym agregacie. Więc znalazłem na allegro AVR do tego modelu agregatu i go kupiłem. Stary AVR miał kondensator pojemność 220 uF 2KW, a
  • Odpowiedz
Problem pojawia się gdy cały dom podłącze pod ten agregat.


W jaki sposób podłączasz dom pod taki agregacik?

I teraz nie mogę dojść czego to jest wina?


Chińskiego
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Mam wyjście zrobione na "desce rozdzielczej", że przesuwam przełącznik i wybieram sobie która faza ma wejść przez wtyk od siły. Obecnie mam ustawione i przerobione to tak, że wszystkie 3 fazy są złączone w "jedną" i wychodzą poprzez zwykłą wtyczkę na agregat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@poirytowanyWykopowicz w Polsce, bo zakładam, że mówimy o Naszym kraju, jest przepis mówiący o konieczności stosowania wyłącznika 1-0-2 i powiadamiania zakładu energetycznego o chęci stosowania agregatu we własnej instalacji.
  • Odpowiedz