Wpis z mikrobloga

Prezydent Andrzej Duda wetuje ustawę degradacyjną


http://www.rmf24.pl/fakty/news-prezydent-andrzej-duda-wetuje-ustawe-degradacyjna,nId,2563747

Ja jestem za tym aby każdego funkcjonariusza z SB,UB,MO czy Wojska Polskiego dokładnie prześwietlić od A do Z i jeżeli dopuszczał się czynów niegodziwych,torturował lub strzelał do opozycjonistów albo takowe zlecał swoim podwładnym,to jestem przekonany iż takiej osobie z miejsca powinno się zabierać wszelkie możliwe przywileje,bowiem takie kanalie nie mogą być na naszym utrzymaniu,to tyczy się również sędziów,prokuratorów z tego okresu,ludzi którzy skazywali opozycjonistów na wiele lat wiezienia.

Przykry jest fakt iż żaden rząd III RP przez tyle lat nie kiwnął nawet palcem w tej sprawie,bowiem to jest hańba dla naszego państwa iż 29 lat po upadku komunizmu,dalej utrzymujemy katów i moskiewskich pachołków.

Ale ja jednak uważam że takie przypadki powinno się rozpatrywać indywidualnie,nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem rewanżyzmu czy też odpowiedzialności zbiorowej.

Ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego że każde państwo ma swoje służby specjalne,policję,wojsko,wywiad,kontrwywiad. I nie można skazywać człowieka tylko dlatego że był w tej czy innej służbie.

Natomiast mam nadzieje że Pan Prezydent Duda przygotuje własną ustawę która będzie precyzyjna i bardzo dobrze napisana,bowiem mam wrażenie iż niestety PIS nie potrafi albo nie chce tego zrobić,jestem również zdania że tego typu ustawy powinny być konsultowane z każdym ugrupowaniem w Parlamencie(PO,Nowoczesna,Kukiz,PSL)można nie lubić tych partii,ale na pewno trzeba wysłuchać ich argumentów.

Muszę z rozgoryczaniem przyznać iż nie podobają mi się bliskie związki PiSu z komunistycznymi działaczami(Piotrowicz,Jasiński,Kryże),być może Jarosław Kaczyński na początku powinien zdekomunizować Prawo i Sprawiedliwość,a dopiero potem naszą kochaną ojczyznę.

#polityka #neuropa #4konserwy #duda #dekomunizacja
Kielek96 - > Prezydent Andrzej Duda wetuje ustawę degradacyjną

http://www.rmf24.pl...

źródło: comment_BDXn9EC3MDbA94uJhuzO2brUA3cKJydg.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Natomiast mam nadzieje że Pan Prezydent Duda przygotuje własną ustawę która będzie precyzyjna i bardzo dobrze napisana


@Kielek96: Ostatnie dwa lata nie daja powodow do takiej nadziei
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1:

tylko się nie da po tym jak się najpierw pozwoliło masowo zniszczyć dowody.


No to trudno,istnieje domniemanie niewinności i dopóki nie ma dowodów ani świadków to nie można nikogo skazać ani ukarać.
  • Odpowiedz
Ostatnie dwa lata nie daja powodow do takiej nadziei

po tym jak Andrzej Duda zaakceptował upolitycznienie sądów czy miał wpływ na ustawy o trybunale konstytucyjnym nie powinno być dla niego miejsca w polityce.


@Xianist: @Haqim: Dlatego napisałem że tego typu ustawy powinny być pisane przez wszystkie partie polityczne i przyjęte na zasadzie kompromisu.
  • Odpowiedz
No to trudno,istnieje domniemanie niewinności i dopóki nie ma dowodów ani świadków to nie można nikogo skazać ani ukarać.


@Kielek96: istnieje teoretyczne domniemanie niewinności. W praktyce bardzo często skazuje się ludzi bez dowodów i to dotyczy zarówno wyroków sądowych czy tych wydawanych przez opinię publiczną (tutaj wręcz dowody są niepotrzebne, wystarczy głupi nagłówek na onecie)
  • Odpowiedz
istnieje teoretyczne domniemanie niewinności. W praktyce bardzo często skazuje się ludzi bez dowodów i to dotyczy zarówno wyroków sądowych czy tych wydawanych przez opinię publiczną (tutaj wręcz dowody są niepotrzebne, wystarczy głupi nagłówek na onecie)


@stan-tookie-1: No niestety masz rację,dlatego takie śledztwo powinno trochę trwać tak aby były niezbite dowody.
  • Odpowiedz
No tak, wiedza z filmów wiecznie żywa.

A widziałeś harrego Pottera


@GordonLameman3: To już minęło tyle lat od czasu weryfikacji z lat 90,ciężko będzie wskazać po tak długim okresie czasu czy weryfikacja dotycząca danego funkcjonariusza była dobra czy zła,ci ludzie już są dobrze po 70,nie wiem jak PiS i PAD planują to zrobić.
  • Odpowiedz