Wpis z mikrobloga

Znajoma kupiła Xiaomi Mi Robot, wczoraj go dostała i ... spadł jej ze schodów ..., jak to jest w ogóle możliwe że sensor nie zadziałał? Po samym upadku nie ma śladów wizualnych, nic się nie połamało "z wierzchu" ale odkurzacz nie chce działać, włącza się normalnie, ale nie chce się poruszać. Coś tam próbuje drgnąć ale mu się nie udaje. Macie może jakieś pomysły co mogło się uszkodzić i ewentualnie jak go reanimować? Nawet nie wiem jak to ewentualnie reklamować w #gearbest a coś musiało być nie tak z sensorem ze spadł ze schodów, tylko kto w to uwierzy?

#gearbest #xiaomi #aliexpress #mirobot
  • 23
  • Odpowiedz
@janix: tzn w jaki sposób? nie można odkurzać na piętrze? nie odkurzała schodów tylko pokoje na piętrze a on nie wyłapał że kończy się podłoga a zaczynają schody.
  • Odpowiedz
@Nemain: nie wiem jak z Xiaomi, ale w Chuwi Ilife dokupowało się wirutualne bramy ażeby odkurzacz nie wywinął orła. Nie wiem jak jest teraz, bo mój V5Pro leży w szafie od pół roku zepsuty.
  • Odpowiedz
@gpawelpl: Co Ci się zepsuło w V5 Pro?
Ja mam V5, który chyba ma coś z sensorem wykrywania przeszkód i cały czas jeździ w prawo, czyściłem sensor - na chwilę pomogło ale znou jest to samo.
  • Odpowiedz
@lukecz: dokładnie to samo o czym piszesz, niby sprząta ale co chwilę kręci koła jak poj... więc leży w szafie i odkurzamy zwykłym odkurzaczem. Fajny był na początku.
  • Odpowiedz
@Nemain: no właśnie w instrukcji rysunkowej jest żeby kable pochować i schody zastawić. Tutaj ktoś już pisał ze wersja druga mu spadła. Ja tam się stosuje i zastawiam jak odkurzam na piętrze. Sensory niby ma ale może nie we wszystkich przypadkach działają, schody masz z jakąś wykładziną czy polakierowane na połysk? może to tego wina
  • Odpowiedz
4 anti-drop stair sensors


@zibizz1: to nie mój odkurzacz tylko znajomej, ja to znając siebie bym ten schody "poduszkami wyłożył" na wszelki wypadek... a powierzchnia normalna, lakierowane drewno. Stało się, teraz liczę na jakieś pomysły co mogło się uszkodzić, skoro żadne plastiki nie "pofrunęły" z odkurzacza to może tylko coś "nie styka", i właśnie co może nie stykać? :-)
  • Odpowiedz
@Nemain: bo cały plasitk jest lekki i trzyma sie osobno od całego mechanizmu napedowego, jak sie go podnosi to jest takie zdziwko że niby leciutko idzie na początku ale jak koła się odrywają od podłogi to nagle nabiera masy:) Co do spadania to właśnie lakier może być problemem bo za dobrze odbija swiatło. Te taśmy do blokowania są czarne po to żeby pochłaniały światło. W internecie jest filmik że jak się
  • Odpowiedz
@zibizz1: ciekawe ile będzie kosztować przesyłka do chin przy takiej wielkości i wadze..., bo jak pół wartości odkurzacza to średnio to widzę. Odkurzacz przyszedł ze Słubic ale odesłanie pewnie będzie do Chin jak się zdecyduje znajoma na opcję pierwszą. Dzięki za rozsądne propozycje :-)
  • Odpowiedz
jak to jest w ogóle możliwe że sensor nie zadziałał?


@Nemain:

mocno odblaskowa powierzchnia?

Albo druga mozliwosc: jakis dywanik (czy whatever) i wystawanie tego poza krawedz schodow
  • Odpowiedz