Wpis z mikrobloga

próbuje wyciągnąć znajomemu z pc jak najwięcej fps (crossout), sprzet to
intel core 2 duo 2,8GHz e7400
GT 9600 512MB
6GB RAM ddr2 800mhz
Płyta głowna chyba MSI n1996

powyłączałem usług, po wyczyszczeniu i zmianie pasty, lekkim OC na GPU ma 50 stabilnych klatek w full HD, ma 32 bit win 7, a dokupił ram więc będziemy go zmieniać. teraz pytanie - czy instalować win 8.1 czy może spróbować XP, podobno niekoniecznie przy 8.1 będzie przyrost z powodu że niektóre z tych części mają ponad 10 lat i lepszym rozwiązaniem był by XP. Czy w ogóle to 8.1 ma tam sens?

#kiciochpyta #informatyka #pcmasterrace #pomocit #jakzyc
  • 12
@antonio09712: nigdy nie zczaje po co ludziom 6gb ramu kiedy mają i tak grafike 512mb. Zacząłbym od zmiany karty graficznej :/ na olx wyrwał taka 1gb. Przeskok będzie już w tym momencie przeogromny. Albo odrazu złożyć z używek jakiegoś kompa za 300-400zl.
@antonio09712 to jest duo więc go podkręcaj łatwiutko i trzeba dokupic kartę no to nie da rady jakiegoś gtxa starszego albo radeona hd7770 jak sie nie mylę no i ja bym został na 7 tylko że 64bit a wolne sloty ram ma? Dukupić by trzeba było do 8 sam sam 4x ddr2 2gb i działa wszystko
@sebek1234: @capslocq: do tego co potrzebuje na razie mu wystarcza, nie dotykałem taktowania procesora bo jest tam kiepski zasilacz, a gość naprawdę chce pograć w to czasami NFS U2 i więcej mu nie potrzeba. Rozglądam się za jakąś używką (w tedy też pewnie dokupi GPU, bo to jedyna rzecz której brakuje najtańszym zestawom z OLX), ale po prostu w najbliższym czasie ma ważniejsze wydatki niż komputer. Kupił RAM w zestawie,
@capslocq: @sebek1234: zasilacz POWER MAN (z czarnej listy), no na razie nie chce wkładać w to żadnych pieniędzy bo nowy zestaw będzie w przecąg kilku tygodniu, wolałbym się dowiedzieć czy to 8.1 coś podniesie wydajności czy celować w XP.

Ogólnie to na komputerach i elektronice trochę się znam, także nic mi tłumaczyć nie musice ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Chce tylko zaoszczędzić czasu i nie instalować 2,