Wpis z mikrobloga

@entaroadun: Rzeczywiście ciekawy przypadek...Może w ten sposób - możesz rozpatrzeć akcję zagrożenia otrzymując żeton determinacji, jednak nie odkrywasz koryta rzeki (jeszcze na nią nie natrafiłeś). Sens w tym jest taki, że zabezpieczasz się na przyszłą rundę. No bo jeśli w międzyczasie odkryjesz kafelek z rzeka, to możesz nie mieć szansy obronić się przed efektem zagrożenia.
To oczywiście nie jest spójne z postępowaniem w przypadku innych kart wydarzeń, ale w przypadku
  • Odpowiedz
@entaroadun: a nie ma czasem takiej zasady ze gdy nie mozesz czegos zrealizowac to pierwszy gracz dostaje obrazenie?
Chociaz napis „jesli to mozliwe” powinien niwelowac te zasade i nic sie nie dzieje.
  • Odpowiedz
@kali84: @entaroadun: A nie lepiej olać to? Mam na myśli, jeśli odkryją kafelek rzeki to będzie czas na reakcję. Bo to schodzi przed ewentualną eksploracją. A żeton motywacji można w dużo lepsze sposoby znaleźć.
Jedynie sens widzę taki by usunąć możę to jak jest po prawej stronie, po lewej stronie mamy kartę którą nie możemy zrobić ale nie chcemy by zeszła (to taki przypadek?)
A tak niech se
  • Odpowiedz
@PanBekon: Chodzi mu o tę cześć bez jeśli to możliwe."Nowe koryto"

Poprawioę się wyżej, bo pytałeś w sumie czy możesz dobrać koryto na akcję odkrycia. Też tak czytam pobieżnie widać :D Ok nie wiem, i to co pisałem wyżej komentarz nie ma znaczenia ;) Wydaje mi się że nie, lae kto Trzewiczka wie
  • Odpowiedz
@Sarseth: Mamy 9 możliwych terenów do odkrycia a 10 kafelków. Kafelki z typem terenu rzeka są dwa. Jest szansa 1/10, że tylko raz odkryjesz ten typ terenu (tak samo chyba z pagórkami jest). No i dokładnie, gdy przeczekasz jedną rundę i karta pójdzie na lewo, to później już nie będzie czasu na reakcję, jeśli w międzyczasie odkryjesz rzekę. Dlatego ja proponuję to co opisałem jako wariant pierwszy.
  • Odpowiedz
@kali84: @PanBekon: dobra chyba teraz już rozumiem wszystkie możliwe warianty z tą kartą, niemniej faktycznie ciekawa rozkmina. Wczoraj późno nad tym siedziałem a póki co gram sobie rozgrywki w pojedynkę - chce dobrze ogarnąć zasady zanim zagram chociażby z żoną, bo i tak mnie już wyśmiała co ja za gre kupiłem co ma 35 stron zasad :D
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: Nie wiem czy chciałbym sobie utrudniać Robinsona jeszcze bardziej. A na pewno nie w scenariuszu z kanibalami, który ostatnio rozegraliśmy krócej niż rozkładaliśmy grę ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mniej warto wziąć tę opcję pod uwagę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kali84: hehe, w ten sposób właśnie można oszukać przeznaczenie. Gorzej jak w stosie są karty przygód, tam zawsze jest "pociągnij następna kartę"

Tylko tutaj muszę doczytać zasady, czy przypadkiem karty przygód nie wypychają kart wydarzeń, tzn. Tylko kolejna karta wydarzenia przesuwa poprzednią, a karty przygód tylko się odkłada.

Dlaczego mam taką teorie? Spotkałem się z kartą wydarzenia gdzie było "rozpatrz wszystkie skutki wydarzeń z stosu po lewej stronie"

I właśnie
  • Odpowiedz