Wpis z mikrobloga

@Potato_Patato: jechałem Lwów - Kijów, Kijów - Odessa, Odessa - Lwów. Kupujesz przez stronę UA, która jest po angielsku, wybierasz trasę, miejsce, płacisz i bilet masz po minucie na mailu. Drukujesz i jedziesz. Na Ukrainie są trzy klasy wagonów, plackarta czyli cały otwarty przedział, najtaniej i przygoda sama w sobie, 2 klasa gdzie dla wagonu nocnego to 4 lozka w przedziale, tj. Dwa piętrowe i pierwsza klasa, czyli dwa łóżka w
  • Odpowiedz
@CyganskiKsiaze: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D to mam jeszcze pytanie (korzystając z Twojego doświadczenia), jak wygląda przejazd przez granicę pociągiem? Sprawdzają bagaże? Zabierają paszport i oddają gdy się wraca? Nigdy tak nie podróżowałam, stąd niekończące się pytania...
  • Odpowiedz
@Potato_Patato: w pociągu relacji Przemysl - Lwów, są dwie kontrole, najpierw jak pociąg ruszy to na granicy jest polska, celna i paszportowa, a po stronie UA jest kontrola ukraińska i oni już wbijają pieczątkę. Nikt paszportów nie zabiera, kontrola jest przy Tobie i w kierunku do UA nikt bagaży raczej nie sprawdza. W kierunku powrotnym sprawdzają, ale wyrywkowo. Sama podróż jest komfortowa, trwa chyba 2h z postojom na granicy. Pociąg dojeżdża
  • Odpowiedz
@Potato_Patato: ja mieszkalem w Zatoce 60km od Odessy. Bardzo ładna plaża, sama miejscowość to Polska lat 80-90;) w Odessie podobno nie ma ładnych plaz. Ja jechałem z plecakiem i szukałem noclegu na miejscu. Piwko na plazy 3zł, gotowane raki po 2zl/szt, ogromne baranie szaszłyki u Uzbeków po 8zl, wino domowe od babuszki za 7zl/litr. Żyć nie umierać;)
  • Odpowiedz
@Enzo_Molinari: musisz sprawdzić na stronie, ale na pociąg Przemysl - Lwów, możesz kupić z dnia na dzień, no chyba ze to majówka. Na pociąg Lwów-Odessa, warto kupić wcześniej. Na stronie generalnie pokazuje ile miejsc jest wolnych i w jakiej klasie. W porównaniu do PKP, to znaczne ułatwienie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Enzo_Molinari na wakacjach ze Lwowa do Odessy prawie nie ma szans na rezerwację na mniej niż trzy miesiące przed.

Ten pociąg jest nowy, sezon pokaże jak wcześnie trzeba robić rezerwację :)
  • Odpowiedz