Wpis z mikrobloga

Jak normalnie praca na okienkach w wersji lstb sprawdza się całkiem nieźle, poza małymi przycięciami działa wszystko spoko, tak dzisiaj rzuciłem dziś kilkoma #!$%@?, bo zacinał mi się system, explorer, #opera, #starcraft remaster, a internet miał potężne lagi. Skanowanie nic nie dało. I nagle podczas gry wszystko się wyjaśniło. "Twój komputer wymaga ponownego uruchomienia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakimś cudem windows update wrócił do życia i zaczął pobierać coś z serwerów M$, zawieszając cały system.
Szybka korekta programikiem do usuwania telemetrii i mój komputer działa jak przed 'usprawnieniami' ( )
Niezły system jest #!$%@? przez sam M$, świetna robota Billy. Rok Linuxa już blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
link do programiku: https://www.dobreprogramy.pl/Destroy-Windows-10-Spying,Program,Windows,66873.html
#windows10 #gownowpis
  • 8
@s_t_u_l_e_j: Ciekawe, że Arch nie ma takich dylematów, pobiera w tle i nawet wiatraki głośniej nie chodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Windę mam tylko do gier, normalnie na Linuchu siedzę, więc okna mają tylko chodzić sprawnie oraz mieć dx12 i aktualne sterowniki do karty.
@drimer: To siedź na archu.
Podczas pobierania i instalacji łat z WU działa w tle antywirus 'antimalware service executable' , działa windows modules installer i całościowo obciążają proca na 40-50%. Jak masz odpaloną w tle gierke to odczujesz zwolnienie.