Wpis z mikrobloga

Czy warto się pchać w 2.0i 170KM w #bmw z serii #e90, a konkretnie #e92 ? Pomijam fakt że to mocy nie ma, pytam bardziej o awaryjność i utrzymanie? Czy ktoś posiada taką wersję i może się wypowiedzieć?
  • 13
  • Odpowiedz
@adrix: n43 to silnik z bezpośrednim wtryskiem. Poszukaj w necie - tak na szybko: zbierający się nagar, cewki, wtryskiwacze

Do tego może dojść problem z sondą nox, pompą wysokiego ciśnienia, układem valvetronic
  • Odpowiedz
@adrix: Nie mam, ale jeździłem (335i - 302KM). Fenomenalne wrażenia z jazdy, ale masz spore szanse trafić na zajechany egzemplarz. Ma się w nim na prawdę ma się co posypać - znajomy w ciągu roku dołożył ok 20k i sprzedał, bo uznał że się nie opłaca.

Przy 170KM może faktycznie brakować mocy.
  • Odpowiedz
n43 to silnik z bezpośrednim wtryskiem. Poszukaj w necie - tak na szybko: zbierający się nagar, cewki, wtryskiwacze


@GaiusBaltar: przejechałem na tym silniku 60 tys km bez żadnej większej awarii. W tym czasie wymieniłem tylko świece i elektrozawór Vanosa.
  • Odpowiedz
@adrix: Tak jak napisał Piratez i GaiusBaltar. Poza tym szanse na dojechanie takiego auta są spore. Silnik wg mnie dużo za mały. Jeśli masz możliwość, to szukaj czegoś z 3 litrami. Wystrzegaj się 2.5 po 2006 roku.
  • Odpowiedz
@Piratez: No właśnie trochę poczytałem i trochę się obawiam tego silnika. Jest w mojej okolicy takie autko, teoretycznie w dobrym stanie od właściciela który nim jezdzi 4 lata. Sceptycznie jestem nastawiony do tego 2.0, ale w mojej części PL nie ma w czym wybierać, 2.5, 3.0 niezajechane chyba jeszcze ciężej znaleść w tym modelu i tu jest problem.

@all, czyli zdecydowanie odradzacie?
  • Odpowiedz
@adrix: ja bym odradził - bo jeśli masz się pchać w taką jednostkę to chociaż niech daje funna jak jest sprawna :)

ogólnie z tamtych lat i chyba dalej tak jest w bmw, jedynym rozsądnym silnikiem który nie sprawia wielkich problemów to 3l diesel.
Co prawda nowsze jednostki nie mają tak trwałego łańcucha i wtrysków ale i tak jest zdecydowanie lepiej niż w benzynach.
Szkoda, bo kiedyś benzyny bmw były
  • Odpowiedz
@adrix: jeszcze jest godny n52b30 - 258konni, ostatnia rzędowa szóstka bez bezpośredniego wtrysku. Chciałem takiego w e60 ale po ponad 2 miesiącach szukania poddałem się i kopiłem 3l diesla.
  • Odpowiedz